ČLÁNEK

Memoriál Ivana Hlinky 2014 se uskuteční druhý srpnový týden

01.07.2014 | Redakce

Druhý srpnový týden bude v Břeclavi a slovenských Piešťanech patřit hokejovému Memoriálu Ivana Hlinky. Tradiční letní turnaj reprezentačních osmnáctek nabídne divákům ve dvou městech zajímavou podívanou. Ve dvou čtyřčlenných skupinách se utkají nejlepší mládežnické národní výběry. Obhájci loňského vítězství z Kanady zahájí turnaj ve „slovenské“ skupině B.

Jedenáctý ročník memoriálu se uskuteční na již tradičních místech. Stejně jako v posledních čtyřech letech se dějištěm turnaje stala města Břeclav a Piešťany. Jihomoravské město bude hostit šest duelů skupiny A, ve které se představí český národní výběr. Podobně na tom budou i za hranicemi, v Piešťanech se odehraje celá skupina B, v níž bude jedním z mužstev domácí reprezentační výběr.

Následně se obě města podělí o semifinálové boje a zápasy o umístění. Kde se bude hrát finálové klání, není dosud jasné. Bude totiž záležet na účasti.

Celkem oba dva zimní stadiony budou hostit po devíti soutěžních duelech, diváci se tak mají jistě na co těšit. Vstupné na utkání, která se odehrají na břeclavském stadionu, respektive denní vstupenka, stojí 60 Kč.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec