ČLÁNEK

Každým dnem se zlepšujeme, říká kanadský talent Tyler Benson

13.08.2015 | Redakce

Břeclav - Jak už bývá pravidlem, Kanada posílá na Memoriál Ivana Hlinky nejsilnější možný kádr s několika hráči, kteří se mají v následujícím roce umístit v prvním kole draftu. Jedním z těch, kteří by neměli chybět mezi elitní třicítkou každoročního výběru talentů NHL, je Tyler Benson z Edmontonu, jenž má za sebou úspěšnou nováčkovskou sezonu v dresu Vancouveru Giants. V pouhých šestnácti letech tam zaznamenal 45 bodů (14+31) v 62 zápasech.

Bylo to nečekané. Kanaďané sice vyhráli na letošním Memoriálu Ivana Hlinky své první dva zápasy proti České republice a Švédsku, obě výhry se však rodily těžce. Kanaďané s mnoha ofenzivními talenty vstřelili pouze pět branek ve dvou partiích. Jeden z nejslibnějších útočníků tohoto ročníku Tyler Benson nebodoval, poctivě si plnil své defenzivní úkoly se zbytkem týmu.

Až ve středu Kanaďané naplno ukázali svou ofenzivní sílu, když v závěrečném utkání své skupiny deklasovali Švýcarsko 9:2. Svůj potenciál naplno projevil i Benson, když si připsal čtyři body za gól a tři asistence. Po zápase hvězdička výběru kanadské reprezentace na Memoriálu Ivana Hlinky projevila spokojenost se zlepšováním kanadské hry a sebevědomí před semifinálovým duelem s Ruskem.

Tylere, v zápase proti Švýcarsku už v podstatě o nic nešlo, ale muselo být povzbudivé projevit naplno ofenzivní schopnosti.

Přesně tak. V prvních dvou zápasech jsme dřeli a vytvořili si spoustu šancí, ale nedokázali je proměňovat. Dnes (rozhovor vznikal ve středu, pozn. red.) se naše tvrdá práce naplnila, když jsme rychle vstřelili branku a rozjeli se.

Pro vás osobně to musel být skvělý pocit nasbírat několik bodů.

Kdykoliv hráč získá víc bodů, získává tím větší a větší sebevědomí. Je to skvělé a chceme, aby toto sebevědomí získal každý hráč v týmu.

Co si myslíte o vývoji týmu na turnaji?

Myslím, že se den ode dne zlepšujeme. Budeme silní v následujících dvou zápasech, nejprve v pátek proti Rusku.

Po třech zápasech ve třech dnech budete mít ve čtvrtek den volna. Co budete dělat, abyste byli připraveni na pátek?

Budeme relaxovat a taky trénovat. Je potřeba se připravit na Rusy.

Pro vás a pro ostatní v týmu nyní nadchází důležitý rok, který směřuje k draftu. Přemýšlíte nad pozorností, která na vás bude v této souvislosti zaměřena?

V hlavě to máte vždy uloženo, i když se na to snažíte nemyslet. Čeká nás velký rok a myslím, že bychom měli hrát svou hru a být sami sebou. Neměli bychom zkoušet být někým jiným, to nepřináší úspěch.

Jaké jsou vaše cíle v následující sezoně?

Jako tým (Vancouver Giants) jsme v minulé sezoně nepostoupili do play off, takže letos se do vyřazovacích bojů chceme dostat. Pokud jde o mě osobně, chci mít prostě dobrý rok, hrát svou hru a chci, aby si mě vybrali v prvním kole draftu.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec