ČLÁNEK

Kanadský talent Patrick: Byl to skvělý turnaj a veliká zkušenost

16.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Byl jedním z největších talentů letošního výběru Kanady a přitom mu je teprve šestnáct. Nolan Patrick, jenž by měl být na draftu 2017 na vysokých místech, poskytl rozhovor ihned po skončení finálového klání mezi jeho Kanadou a Švédskem, které Javorové listy vyhrály 7:3. "Byl to skvělý turnaj a veliká zkušenost," liboval si Patrick po triumfu.

Nejaktivnější hráč svého týmu, který za pět zápasů vstřelil tři branky a na tři přihrál, si turnaj velice užil. "Byl to skvělý turnaj, pro každého účastníka jistě velká zkušenost. A navíc pokud skončíte na špičce, je výsledná radost o to větší, takže to všichni teď docela dost prožíváme, je to neskutečné, všichni jsme z toho nadšení," libuje si Patrick.

Výkony Patricka udivovaly fanoušky a i on sám je s nimi spokojen. "Dělal jsem vše pro to, abych pomohl svému týmu zvítězit a domnívám se, že se mi to povedlo," pověděla čtyřka WHL draftu z roku 2013. "Takový turnaj ale je důležitý spíše pro zemi, kterou představujete než pro jednotlivce. Hrajete týmově, není čas se předvádět, je to trochu něco jiného a o to jsme se snažili," dodal nadějný hokejista.

Zámořský tým se ovšem k triumfu složitě škrábal, odehrál totiž hned několik těžkých utkání. A mezi ně musíme řadit i úvodní duel s Českem, kdy domácí nakonec podlehli 1:3, přičemž vítězný gól vstřelil právě Patrick. "Atmosféra nejen na tomhle, ale i na jiných českých zápasech byla velmi působivá. Přišlo mnoho lidí a hlasitě povzbuzovali, což podle mne pozitivně ovlivnilo i hru českého týmu," uznal.

Zápas ve skupině se Švédskem byl také těžký, pojistku na 2:0 museli kanadští mladíci dokonat až střelou do odkryté klece. Odpočinkový duel byl poslední ve skupině se Švýcarskem, kdy Patrick dvěma body pomohl k výhře 9:2.

V semifinále čekalo Kanadu Rusko. "To byl zcela jistě nejtěžší zápas, jejich brankář byl totiž opravdová špička," pověděl Patrick, který rozhodl o výhře 2:1 v nájezdech svého týmu jako jediný úspěšný exekutor. A sladká tečka na závěr, ve finále výhra nad Švédskem 7:3.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec