ČLÁNEK

Je tu semifinále českého výběru, do Břeclavi přijede i Kanada

12.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Letošní Memoriál Ivana Hlinky se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Do semifinále se probojovali i čeští hokejisté, kteří dnes od 19 hodin změří síly s reprezentací Švédska. Ještě předtím ale bude v Ice Bors Aréně na programu duel dvou zklamaných velmocí, od 15:30 si to o páté místo rozdá Kanada s Finskem.

15:30 Kanada - Finsko

Vcelku nečekané obsazení bude mít utkání o páté místo. Neúčast tradičně silných Finů v semifinále leckoho překvapila, doslova šokem je pak nepostup Kanady, která na Memoriálu získala už osm triumfů v řadě! Hvězdný výběr si cestu zkomplikoval už v prvním utkání, v němž porazil Slováky až v prodloužení. Druhý zápas proti Rusku měli Kanaďané solidně rozjetý a ještě dvě minuty před koncem vedli, sborná se ale dvakrát prosadila v samotném závěru. Comtois, Veleno a spol. poté sice s přehledem porazili Švédy, na postup jim to ale nestačilo.

Finům semifinálová účast utekla doslova o vlásek. Výběr Suomi na začátku turnaje statečně vzdoroval Spojeným státům a pozdějším vítězům skupiny podlehl až po prodloužení. Severoevropskému celku pak definitivně zlomil vaz zápas s domácími Čechy, kteří svěřenci Václava Varadi zvládli v poměru 5:3. V rozlučce se skupinovou fází sice Finové přetlačili Švýcary 4:3, už předtím ale bylo o jejich nepostupu rozhodnuto.

19:00 Česko - Švédsko

Vrcholem pátečního programu v břeclavské Ice Bors Aréně bude bezpochyby semifinálový duel s českou účastí. Domácí výběr změří síly se Švédy a kapitán české osmnáctky Martin Nečas vidí šance vyrovnaně. „Je to padesát na padesát. Jsou tady TOP týmy. Každý může porazit každého. Stačí se podívat na Kanadu, která nedokázala ani ve své nejlepší sestavě postoupit ze skupiny,“ řekl po skončení základních skupin Nečas.

Oba večerní soupeři si ve skupinách připsali šest bodů. Zatímco Čechům to stačilo na druhé místo za Spojenými státy, výběr Tre Kronor celou bratislavskou skupinu ovládl. O postupu Švédů z prvního místa bylo rozhodnuto už po dvou zápasech (a dvou výhrách), závěrečnou porážku proti Kanadě už si seveřané mohli dovolit - stejně jako český výběr, který ale po duelu se Spojenými státy spadl na druhou příčku břeclavské skupiny.

Nalaďte si hlasivky a přijďte českou osmnáctku podpořit v dalším důležitém boji!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec