ČLÁNEK

Hájek před zápasem s USA: Chceme je zničit, půjdeme do toho naplno!

13.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Po středeční porážce se Švédskem 0:2, kdy se hrálo o poslední volné místo v semifinále, čeká české mladíky na Memoriálu Ivana Hlinky poslední zápas, a to o 5. místo se Spojenými státy. "Budeme hrát hlavně obranně, pak nasypeme nějaké góly a rozdrtíme je," vylíčil jasné plány na zápas obránce Libor Hájek. Úvodní buly je naplánováno na 15:40 hodin.

Tři body ze tří zápasu stačily jak Česku, tak USA na třetí místo ve skupině. Semifinále tedy uteklo oběma celkům, utkají se však v pátek alespoň o páté místo. "Když se nám nepodařilo vyhrát se Švédy, tak alespoň porazit zítra tu Ameriku," přeje si obránce české reprezentace Libor Hájek.

"Chceme ji rozdrtit se vším všudy. Je to poslední zápas a chceme je zničit! Půjdeme do toho naplno," slibuje fanouškům sedmnáctiletý obránce, jenž má z brněnské Komety i extraligové zkušenosti. Zápas to ale nebude lehký, dle jeho slov se bude hrát spíše obranný hokej. "Budeme hrát hlavně obranně, pak nasypeme nějaké góly a rozdrtíme je," vylíčil jasný plán Hájek.

Tým trápí střelecká produktivita, krom zápasu se Švýcarskem, kdy čeští mladíci zvítězili 5:3, dali pouze jeden gól za dvě utkání. A to si uvědomuje i nadějný bek. "Hlavně musíme dát nějaké góly. Ale také nesmíme zapomenout hlídat obranu a lépe je pokrývat, včera nám tam totiž soupeři ujeli," podotkl fakt Hájek, jenž ale včerejší utkání neviděl nijak zle.

"Nebyl to špatný zápas co se týče týmové hry, jenom ty branky dát," litoval. Jedním z výrazných problémů Česka jsou třeba i přesilové hry. "Víme, že to je problém a zítra se pokusíme to zlepšit. Hlavně ta naše první lajna," přislíbil Hájek.

V přípravě na tento prestižní turnaj se Češi už s USA potkali, 8. srpna vyhráli 2:1. "Možná to je výhoda, že už jsme s nimi hráli. Víme jak hrají, jací jsou, tak se na ně připravíme a snad to bude dobré," řekl reprezentant s číslem 3. A jestli by i případné páté místo byl úspěch? "Všechno je úspěch, ale očekávali jsme víc," přiznal Hájek.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec