ČLÁNEK

Gólman Bednář: Páté místo? Neúspěch! Urvali jsme to pro fanoušky

10.08.2019 | Redakce

Břeclav - Třetí místo v základní skupině odsoudilo svěřence Karla Berana jen k duelu o páté místo. V něm ale národní tým zabral, porazil silné Spojené státy a dopřál břeclavským fanouškům poslední záchvěv radosti. Právě jim cenný skalp věnoval brankář Jan Bednář.

Je páté místo dobrou náplastí?
Říkali jsme si, že musíme vyhrát pro fanoušky, protože si to zasloužili. Chodili sem ve velkém počtu a fandili, když jsme prohrávali i třeba 1:7 s Kanadou. Zasloužili si to.

Dalo se utkání o páté místo s Američany porovnat s tím šest dnů starým přípravným duelem?
Myslím si, že to byl jiný zápas. Před šesti dny jsme se více méně rozehrávali. Tady už jsme věděli co od sebe čekat. V prodloužení jsme byli šťastnější tým, ale řekl bych, že jsme si za tím celý zápas šli a vyhráli zaslouženě.

Přitom Američané v závěru vypadali o něco lépe...
Oni srovnali těsně před koncem. To se na sebevědomí hodně projeví. My jsme se ale snažili hrát pořád stejně, aby tam ten gól padl a nakonec se o vyplatilo.

Byla po tom vítězném gólu velká radost?
Spíš úleva. Radost samozřejmě také, ale víc jsme cítili úlevu. Pro fanoušky to musel být po dvou letech obrovský zážitek, takže jsme rádi, že jsme pro ně urvali aspoň tento zápas.

Ty na Američany umíš. Bylo to něco, čeho se dalo chytit?
Určitě! Sice tady asi nebyli v nejsilnější sestavě, ale řekl bych, že na ně docela umíme. Musíme takhle hrát proti všem, nejen proti Američanům. Abychom byli na dalších turnajích úspěšní, musíme hrát jako dnes.

Jak hodnotíš konečné páté místo?
Vůbec bych to nebral jako úspěch. Chtěli jsme urvat zlato nebo nějakou z dalších medailí. Tohle se dá brát jako neúspěch. Ale teď už s tím nic nenaděláme. Chleba levnější nebude. Musíme teď zapracovat v klubu, aby to na těch dalších turnajích bylo lepší.

Ukázal vám turnaj, že jen dobré výsledky z minulých let nestačí?
To určitě nestačí. Každý zápas je jiný. Předevčírem jsme také dostali debakl a dnes zase nastoupilo zdravé mužstvo. Na výsledcích z minulých let ani třeba z předchozího dne nezáleží.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec