ČLÁNEK

Finále je tu! Sborná vyzve kanadské obhájce

10.08.2019 | Redakce

Břeclav - Hlinka Gretzky Cup 2019 je na svém konci, zbývá už jen poznat vítěze. Připíše si Kanada rekordní třiadvacátý triumf na věhlasném turnaji, nebo budou slavit Rusové? Břeclavské finále startuje v 17:00.

Spasitel Perfetti překvapení odmítl

Kanaďané na turnaji potvrzují roli favorita číslo jedna. Po suverénních výsledcích v základní skupině se však přece jen na postup do finále nadřeli. Javorové listy v semifinále se Švédskem dvakrát prohrávaly, po samostatných nájezdech ale přece jen mohly slavit.

Jestli bude někomu ve finálovém utkání věnována speciální pozornost, bude to kanadský forvard Cole Perfetti. Ten se v semifinále postaral o všechny tři kanadské góly a s předstihem se stal rekordmanem v počtu kanadských bodů na Hlinka Gretzky Cupu.

Výsledky Kanady ve skupině:

Finsko – Kanada 0:6

Kanada – Švýcarsko 8:0

Česko – Kanada 1:7

Rusové přehráli Suomi

Také Rusové v semifinále s Finskem rozhodli zápas v samotném závěru. Po vyrovnaných dvou třetinách skórovala sborná hned třikrát v závěrečné desetiminutovce, čímž snahu reprezentantů Suomi dokonale otupila.

Nejen Kanada měla v semifinálovém programu hráče s hattrickem. Alexander Pašin sice od prvního zápasu na turnaji střelecky mlčel, proti Finům ale ožil a spolu s brankářem Askarovem byl ústřední postavou celého duelu. Jeho souboj s Perfettim bude patřit k ozdobám Hlinka Gretzky Cupu.

Výsledky Ruska ve skupině:

Rusko – USA 6:2

Švédsko – Rusko 0:3

Slovensko – Rusko 1:2n

Finálový duel startuje v břeclavské Fosfa Aréně od 17:00 a připraven bude opět  textový přenos.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec