ČLÁNEK

Den třetí ve znamení souboje o první místo ve skupině!

09.08.2016 | Tomáš Teplý

Dvojice postupujících v břeclavské skupině je po druhém hracím dni určená. Společně s Českou republikou postupují Spojené státy americké, o třetí místo se utká Finsko se Švýcarskem.

Finsko - Švýcarsko v 15:30

Navzdory sympatickému výkonu v obou utkáních se finský celek musí smířit s neúčastí v semifinále. Nejprve smolně prohrál v prodloužení s Amerikou, poté odešel s prázdnou z duelu s českou reprezentací. Finové se tak pokusí zlepšit si chuť alespoň třetím místem.

Švýcaři nevstoupili do turnaje vůbec ideálně. V utkání obdrželi šest branek a téměř se nedostali z pásma. Ve druhém duelu předvedli proti Američanům podstatně lepší výkon. Třikrát dokonce vedli, i tak ale museli skousnout porážku bez jediného získaného bodu.

Česko - USA v 19:00

Češi se zatím na Memoriálu prezentují skvělým hokejem, který fanoušky baví. Jejich útočný a nebojácný styl přináší své ovoce. Nejprve si hravě poradili se Švýcarskem, následně udrželi vítězství i přes závěrečný odpor Finů. V krasojízdě se pokusí pokračovat i dnes, motivace prvního místa po skupině je jistě lákavá.

V pondělním zápase proti Finsku se hrál útočný hokej se spoustou šancí. Normální hrací doba vítěze neurčila a v prodloužení byly šťastnější Spojené státy, které tak získaly cenný bod navíc. Ve včerejším duelu přidaly výhru nad Švýcarskem, mohou proto pomýšlet na celkový triumf ve skupině. Do cesty se však postaví rozjetá domácí družina, která nebude chtít Američanům nic darovat.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec