ČLÁNEK

Čekal jsem draft spíš do Lva, je zájmem Novosibirsku zaskočený Vrána

02.08.2013 | Lucie Lobo

Dvě sezony působí ve švédském Linköpingu, letos jej draftoval ruský Novosibirsk a před Jakubem Vránou stojí další velké výzvy. Tou nejbližší je Ivan Hlinka Memorial Cup v Břeclavi. „Moc bych si přál konečně něco vyhrát!“ hlásí před turnajem sedmnáctiletý útočník.

V draftu KHL jste jako česká jednička obsadil 23. příčku a byl jste draftován Novosibirskem. Byl jste překvapen?
Čekal jsem, že budu draftovaný, ale spíše do týmu Lev Praha.

Už dvě sezóny jste odehrál ve švédském Linköpingu, kde jste si dokonce zahrál za seniorský tým a několik zápasů v elitserien, nejvyšší švédské lize. Jak jste ve Švédsku spokojený? Budete i následující sezónu pokračovat ve stejném týmu?
Jsem tady spokojený a zůstávám tu. Podepsal jsem novou profesionální smlouvu na tři roky.

Co pro vás znamená účast na Ivan Hlinka Memorial Cupu? Co vám říká Ivan Hlinka jako ikona českého hokeje?
Jedu tam zúročit svoje zkušenosti a pomoci týmu k co nejlepšímu výkonu. Pan Hlinka byl skvělý hráč a skvělý trenér, je to legenda českého hokeje.

Minulý rok jste Ivan Hlinka Memorial Cup vynechal kvůli zranění. Můžete přiblížit, o co šlo? Mrzelo vás, že se nemůžete zúčastnit tak prestižního turnaje?
Měl jsem problémy s třísly a samozřejmě mě mrzelo, že jsem se turnaje nemohl zúčastnit.

Do letošního turnaje nastoupíte jako tahoun celého týmu a jako hráč, na kterého se spoléhá. Myslíte si, že dokážete splnit vše, co se od vás očekává?
Udělám vše, co bude v mých silách, to je vše co k tomu můžu říct.

Česká republika bude hrát ve skupině A, kde nastoupí proti Kanadě, Švédsku a Švýcarsku. Švédsko skončilo minulý rok na místě třetím a kanadští hokejisté se pokusí o obhajobu titulu. Dá se tedy říct, že máte těžkou skupinu. Co říkáte na vaše soupeře?
Všechny týmy jsou hodně kvalitní. Je to jedno, koho vám nalosují do skupiny. Pokud chceme uspět, tak musíme porazit kohokoliv.

Se švédským výběrem přijedou i dva vaši spoluhráči z Linköpingu, obránce Gustav FORSLING a útočník Henrik TÖRNQVIST. Těšíte se, až si proti nim zahrajete? Bavili jste se o tom mezi sebou?
Určitě jsme se o tom před turnajem spolu bavili a myslím si, že to bude kvalitní utkání. Těším se na něj.

Co si od memoriálu slibujete?
Moc bych si přál konečně už něco vyhrát!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec