ČLÁNEK

Chtěli jsme Pišťany opouštět s výhrou, říká švédský kouč Hävelid

10.08.2019 | Redakce

Piešťany – V semifinále potrápili Kanadu a v derby o třetí místo zaslouženě vyhráli a brali bronzové medaile. Po zápase okomentoval bronz lodivod švédské střídačky Magnus Hävelid. Krátké hodnocení dodal i útočník Ljungman.

Trenére, jaké jsou vaše dojmy ze zápasu a jak jste motivoval hráče na dnešní zápas?

Jsem velmi šťastný, byl to těžký zápas. My jsme chtěli opouštět Piešťany s výhrou a dnes jsme odehráli všechny třetiny velmi dobře. Říkal jsem hráčům, že zápas o bronz musíme zvládnout, že to je pro jejich budoucnost. Máme na čem stavět směrem k dalším turnajům.

Po včerejším zápase s Kanadou jste museli být všichni dost smutní…

Ano, velmi moc, ukázali jsme své kvality a hráli dobře. Říkal jsem hráčům, že je normální být zklamaný dvě hodiny po zápase, ale že teď nás čeká zápas o bronz a my to chceme vyhrát. Takže po porážce jsme se museli hned srovnat. Finové jsou pro nás velký rival, je to něco, jako když hraje Česko proti Slovensku. Jsem moc rád, že tohle místo můžeme opustit s mnoha vzpomínky a světlou nadějí do dalších turnajů.

Co podle Vás rozhodlo dnešní zápas?

Myslím, že rozhodlo to, že ve druhé třetině jsme dokázali využít dvě přesilovky, Fini vypadali navíc zde dost unavení a my jsme měli velkou jistotu v Clangovi.

Máte z letošního roku již zlato z mistroství a teď bronz z Hlinka Gretzky memoriálu…

Na tomto turnaji jsem vůbec poprvé s touto partou. Krok po kroku budeme moct hrát zápasy proti ostatními národnostem. Máme velmi šikovné hráče a dobrou partu a doufám, že ten nejlepší hokej předvedeme teprve v dubnu na MS.

Velkou vaší výhodou je, že máte dva kvalitní brankáře, že?

Ano, víme to. Jesper Walldstadt a Calle Clang jsou velmi dobrými brankáři. Je to i klíčový faktor k tomu, abyste byli úspěšní v boji o medaile. Ne jen na Hlinka Gretzky memoriálu, ale i na ostatních turnajích. Doufám, že to nejlepší předvedou v dubnu.

Je těžké rozhodovat o tom, kdo půjde do branky?

Je to dobré přemýšlení pro trenéra. Mnohem těžší je, když takovou možnost nemáte. Když se podíváme zpátky do předchozích pěti zápasu, tak Jesper měl tři starty a Calle dva. Je to velmi dobrá zkušenost pro oba chlapce na tomto turnaji. Jsem velmi potěšen tím, jak jsou oba pro nás důležití. Víme, že oba v každém zápase předvedou velmi dobré výkony.

Zápas o bronz jsme chtěli urvat, komentoval švédský střelec Ljungman

Na turnaji byl třetím nejlepším střelcem s pěti zásahy a branku přidal i v zápase s Fini: „Měli jsme více šancí a celkově jsme hráli velmi dobře. Jsem za branku rád, byl to parádní pas od Eklunda hlavně. Samozřejmě jsme rádi, že máme dva tak skvělé brankáře, na které se můžeme spoléhat. Včera jsme hráli také velmi dobře, ale nevyvedlo se to zrovna příznivě. Zápas o bronz jsme chtěli za každou cenu urvat. Večer zajdeme s týmem někam na večeři a oslavíme dnešek."

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec