ČLÁNEK

Ani mi nedochází, co se vlastně stalo, smál se brankář Jaroslav Askarov

10.08.2019 | Redakce

Závěrečný kanadský tlak, obrovské nervy. Přes to se musel v posledních minutách finálového zápasu přenést brankář Jaroslav Askarov. Velká opora týmu těžké chvíle zvládla bravůrně. Pak už jen závěrečná siréna a nekončící radost ruských reprezentantů. "Ani mi nedochází, co se přesně stalo... Se spoluhráči jsme si navzájem pomáhali. To je to, proč máme zlaté medaile," říkal po utkání šťastný Askarov.

Co se vám těsně po vítězství honí hlavou?

Vlastně mi ani nedochází, co se vlastně stalo. Jsem ale plný emocí!

Jaké byly poslední minuty, kdy byli Kanaďané skoro pořád v útočném pásmu?

V posledních okamžicích dělali všechno možné i nemožné, aby vyrovnali. Hrozně moc mi pomáhali spoluhráči, já zase pomáhal jim. To je to, proč jsme vyhráli zlaté medaile.

Spoluhráč Čajka byl vyhlášen hráčem zápasu. Co říkáte na jeho výkon?

Měli jsme na soupisce dost rozdílných hráčů, když jsme ale vstoupili na led, byli jsme sebevědomí, věřili jsme si. A dnes jsem se snažil dělat vše možné, abych jim pomohl.

Mnoho lidí odhaduje, že byste na draftu mohl být mezi nejlepší desítkou. Je tedy dobrý start sezony ukázat, že mezi tu společnost opravdu patříte?

Právě jsme vyhráli tak velký turnaj, jako je Hlinka Gretzky Cup, a všichni směřují svou pozornost k vítězům. Myslím, že každý z našeho týmu jen projevil svou kvalitu a celkové předpovědi.

Kdo byl na turnaji střelcem, kterému bylo nejtěžší čelit?

Abych pravdu řekl, moc pozornosti jsem jménům nevěnoval. Jen jsem se věnoval hře na ledě a dělal vše proto, abychom zvítězili.

Máte nějaký brankářský hokejový vzor?

Abych pravdu řekl, ani moc ne. K pár brankářům ale vzhlížím. Je to třeba Vasilevskij, Bobrovskij nebo Marc André-Fleury. Snažím se z jejich stylu okoukat nějaké věci a pak je sám použít. 

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec