ARTICLE

Kanada nás herně přehrála, ale je to dobrá zkušenost, ví Bláha

Aug 7, 2019 | Redakce

Český tým už před utkáním proti Kanadě věděl, že nemá šanci na postup do semifinále. S javorovými listy držel krok jen v první třetině, pak se soupeř definitivně gólově odtrhl a nakonec zvítězil jasně 7:1. "Nechali jsme tam dnes všechno. Kdo tu byl nebo se na hokej díval v televizi, tak to viděl," říkal po utkání obránce Marek Bláha.

Byla ve třetím utkání skupiny zkrátka kanadská kvalita jinde než ta vaše?

Kanada sem přijela s tím nejsilnějším, co má. Je to neskutečná kvalita, výborný tým. Myslím, že nás opravdu herně přehráli.

Dalo se v průběhu zápasu tedy něco vymyslet?

Myslím, že jsme byli docela vyrovnaným soupeřem. Hlavně první třetinu jsme měli dobrou. Škoda, že jsme chvíli před jejím koncem dostali gól. Nechali jsme tam dnes všechno. Kdo tu byl nebo se na hokej díval v televizi, tak to viděl.

Věděli jste, že nemáte šanci na postup do semifinále, chtěli jste se tak alespoň vítězně naladit na souboj o páté místo?

Chodí se na nás hrozně moc fanoušků, za což jsme rádi. Kvůli nim jsme chtěli vyhrát. Je to Kanada. Tu jsme prostě chtěli porazit.

Je to každý zápas proti takovému soupeři velká škola?

Je to určitě velká zkušenost pro nás pro všechny. Někomu se to v kariéře už ani nemusí povést nastoupit proti takovému soupeři. Skvělá zkušenost a dobrá věc do budoucna.

V souboji o páté místo vás čekají Spojené státy. S čím do utkání půjdete?

Už jsme s nimi hráli přípravný zápas, který jsme zvládli dobře. Chceme se připravit podobně a určitě vyhrát.

Dá se říct, že opravdu víte jak na ně? Od druhé třetiny jste je v generálce přehrávali…

S Amerikou máme pozitivní bilanci. Vždycky s nimi hrajeme dobré zápasy, tak doufám, že na to navážeme.

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 29th July. The Czech Republic will host Canada in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the USA in Trenčín at 17:00 CET. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.