ARTICLE

Generálka na Memoriál Ivana Hlinky Čechům vyšla. Spojené státy porazili 2:1

Aug 8, 2015 | Redakce

Skvělí brankáři a efektivní hra ze zajištěné obrany. To byly dva klíče k výhře české osmnáctky v generálce na Memoriál Ivana Hlinky. Svěřenci kouče Roberta Reichela porazili Spojené státy americké 2:1. O branky domácího týmu se postarali Kurovský a Kodýtek.

Český výběr měl hned v úvodu utkání k dispozici přesilovou hru, ovšem Šmarhova rána mířila až moc vysoko. První gól měl na hokejce Kodýtek, odražený puk ale do prázdné branky neusměrnil. Poté domácím sudí dopřál další dvě početní výhody, jenomže Američané hrozili v oslabení brejky.

Například Crone s Leonardem ujeli dva na nikoho, brankář Brízgala však parádně zasáhl. Další zásah musel český gólman vytáhnout o pár minut později, Knierimovi sebral gól před očima. Až pátou přesilovou hru v třetině domácí mladíci využili. Po střele Kachyni byl v brankovišti trochu zmatek a puk do brány uklidil Daniel Kurovský.

Na začátku druhé části mohl vedení navýšit Pšenička, síťku ale rozvlnil jen zvenší. Poté Američané zvýšili tempo, v koncovce však vždy vyhořeli na parádním Brízgalovi. Například Lown v úniku či další zámořský hráč, jenž trefil jen natahující se lapačku. Ještě před druhou sirénou mohl snížit Crone, při úniku zvolil bekhendovou kličku, ovšem střídající Kořenář v českém brankovišti neinkasoval.

Na začátku poslední periody se hrálo hodně nahoru a dolů, leč těžili z toho hráči USA. Lehké přesilovkové nahození Croneho tečoval do sítě Timmy Gettinger. Strhnout vedení zpět na stranu Česka mohl Kurovský, z bezprostřední blízkosti ale úspěšný nebyl. V 54. minutě břeclavský stadion viděl druhou branku domácích, střelu Najmana dorazil do odkryté klece Petr Kodýtek. Češi následně už soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě tak vyhráli.

Česko - USA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 19. Kurovský (Kachyňa), 54. Kodýtek (Najman, Hrdinka) – 48. Gettinger (Crone, Perunovich)

Sestavy:

Česko U18: Brízgala (31. Kořenář) – Hájek, Vála, Hrdinka, Doudera, Budík, Novák, Kachyňa – Kofroň, Reichel, Zachar, Najman, Kodýtek, Pavlík, Kurovský, Pšenička, Šmerha, Havelka, Karafiát, Kačírek, Kantner.

USA U18: Dhillon (31. Rasmmussen) – Gleason, Farmer, Peeke, Rossini, Eliot, Perunovich, Dineen – Yamamoto, Mittelstadt, Harper, Wait, Tufre, Crone, Gettinger, McGing, Berger, Knierim, Rymsha, Leonard, Lown.

Ohlasy Roberta Reichela (trenér Česka): "Byl to těžký zápas na těžkém ledě. Kluci dnes hráli první zápas, takže se tak nějak sehrávali. V první třetině jsme měli hodně přesilovek, ve druhé zase mnoho oslabení, de facto jsme se nedostali z tlaku soupeře. Poslední třetina byl takový hokej, jaký chceme hrát a kluci plnili příkazy. Na začátek sezóny pro nás určitě kvalitní soupeř a velice si ceníme toho výsledku."

Ohlasy Dereka Plantea (trenér USA): "Bylo pro nás přínosné vyzkoušet si hokej v tak kvalitní atmosféře. Hrál se hodně tvrdý hokej a my jsme se často dostávali do šancí, leč jsme je nedokázali proměňovat. Jejich brankáři chytali výborně. Jsem rád, že my jsme dokázali ubránit mnoho oslabení, ale stále máme na čem pracovat. Sice jsme prohráli, ale tento zápas se do tabulky turnaje nepočítá, takže na pondělí musíme být lépe připravení."

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 29th July. The Czech Republic will host Canada in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the USA in Trenčín at 17:00 CET. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.