ARTICLE

Den třetí ve znamení souboje o první místo ve skupině!

Aug 9, 2016 | Tomáš Teplý

Dvojice postupujících v břeclavské skupině je po druhém hracím dni určená. Společně s Českou republikou postupují Spojené státy americké, o třetí místo se utká Finsko se Švýcarskem.

Finsko - Švýcarsko v 15:30

Navzdory sympatickému výkonu v obou utkáních se finský celek musí smířit s neúčastí v semifinále. Nejprve smolně prohrál v prodloužení s Amerikou, poté odešel s prázdnou z duelu s českou reprezentací. Finové se tak pokusí zlepšit si chuť alespoň třetím místem.

Švýcaři nevstoupili do turnaje vůbec ideálně. V utkání obdrželi šest branek a téměř se nedostali z pásma. Ve druhém duelu předvedli proti Američanům podstatně lepší výkon. Třikrát dokonce vedli, i tak ale museli skousnout porážku bez jediného získaného bodu.

Česko - USA v 19:00

Češi se zatím na Memoriálu prezentují skvělým hokejem, který fanoušky baví. Jejich útočný a nebojácný styl přináší své ovoce. Nejprve si hravě poradili se Švýcarskem, následně udrželi vítězství i přes závěrečný odpor Finů. V krasojízdě se pokusí pokračovat i dnes, motivace prvního místa po skupině je jistě lákavá.

V pondělním zápase proti Finsku se hrál útočný hokej se spoustou šancí. Normální hrací doba vítěze neurčila a v prodloužení byly šťastnější Spojené státy, které tak získaly cenný bod navíc. Ve včerejším duelu přidaly výhru nad Švýcarskem, mohou proto pomýšlet na celkový triumf ve skupině. Do cesty se však postaví rozjetá domácí družina, která nebude chtít Američanům nic darovat.

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 29th July. The Czech Republic will host Canada in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the USA in Trenčín at 17:00 CET. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.