ARTICLE

Chceme do semifinále, říká po bitvě s Třemi korunkami Švýcar s českými kořeny Dominik Volejnicek

Aug 10, 2015 | Václav Petrů

Břeclav - Dvěma slepenými góly ve třetí třetině, které dělily tři minuty, pořádně zdramatizoval úvodní utkání břeclavské skupiny Memoriálu Ivana Hlinky mezi Švýcarskem a Švédskem. Ani dvě branky švýcarského reprezentanta s českými kořeny Dominika Volejnicka ovšem na senzační výhru reprezentantů helvetského kříže nestačili. Švýcaři prohráli s favoritem gólem z poslední minuty normální hrací doby 3:4. Sedmnáctiletý rodák z Gisikonu Volejnicek zněl po zápase odhodlaně.

Jak hodnotíte utkání?

Hlavně ve třetí třetině jsme měli více šancí. Škoda, že se nám nepodařilo dát rozhodující gól. Jeden jsme dali, ale rozhodčí ho neuznal. Velká škoda, že soupeř těsně před koncem vyrovnal.

Jaké ve vás převládají pocity?

Máme určitě radost, že jsme v poslední třetině vstřelili dvě branky. Na druhou stranu nás mrzí, že jsme v poslední minutě inkasovali. Ale výsledek bereme, Švédi mají skvělý tým a my hráli dobře.

Co se změnilo ve třetí třetině, že jste dokázali vyrovnat a dostat soupeře pod tlak?

Začali jsme střílet ze všech pozic a sjížděli si na dorážky. Hlavně díky tomu se nám podařilo vyrovnat.

Jaký máte cíl na Memoriálu Ivana Hlinky?

Neskládáme zbraně a chceme postoupit do semifinále, i když to bude velmi těžké, protože hrajeme proti Česku a Kanadě. Švýcarský hokej je ale na vzestupu a rok od roku lepší.

Máte české příjmení, je pro vás speciální hrát v České republice?

Je to pro mě velmi výjimečné, můj otec pochází z Brna a naučil mě česky. Těším se proto na zítřejší zápas právě proti domácímu týmu. Znám celé mužstvo, hlavně Kristiána Reichela. Bude to super.

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 29th July. The Czech Republic will host Canada in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the USA in Trenčín at 17:00 CET. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.