ČLÁNEK

Slováci zkusí v Piešťanech obrat první Rusy, Američané o play off se Švédy

06.08.2019 | Redakce

Piešťany - Před posledním hracím dnem má jistou účast v play off slovenské skupiny B jen Rusko. Sborná nastoupí proti Slovensku (19:00), kterému už účast v semifinále utekla. O druhou vstupenku do vyřazovací fáze si zahrají Američané se Švédy (15:30).

První duel piešťanského středečního programu nabídne přímý souboj o druhé místo skupiny B. Švédi doposud porazili Slovensko těsně 3:2 a následně prohráli i přes skvělý výkon gólmana Jespera Wallstedta s Ruskem 0:3. Američané nestačili na Sbornou v prvním střetnutí Hlinka Gretzky Cupu v Easton Aréně 2:6 a pak ve strhující bitvě přehráli domácí tým 4:3 po prodloužení.

Tým, který středeční odpolední souboj zvládne lépe, bude mít jistou účast v play off. Slovákům by kvůli nepříznivé bilanci s Tre Kronor i USA nestačila ani případná tříbodová výhra nad lídrem skupiny. Onlajn textový přenos z utkání můžete sledovat na stránce onlajny.com.

Domácí Slovensko již sice ztratilo šanci na postup do semifinále, ale v posledním zápase proti Rusku jistě nechá na ledě vše. Oba své zápasy zatím prohrálo jen o jedinou branku a na turnaji se předvádí v dobrém světle. Především v úterním zápase se Spojenými státy americkými nebyli Slováci daleko od vítězství. V zápase sice měli méně šancí a po celou dobu je držel hlavně brankář Šimon Latkóczy, ale ve třetí třetině dokonce vedli a v prodloužení měli mnoho šancí na branku.

Po zápase celá hala přesto skandovala a tleskala svým hokejistům za velmi statečný a bojovný výkon. "Myslím, že naši svěřenci udělali slovenskému mládežnickému hokeji skvělou reklamu. Po dlouhé době jsme na turnaji zatím vyrovnaným soupeřem a nejsme fackovacím panákem," uvedl trenér Ivan Feneš.

Rusko si v posledním zápase poradilo se Švédskem 3:0. Na branku se sice čekalo až do 53. minuty, ale poté zaslouženě již střely ruských hráčů skončily v síti. Poradí si favorit zápasu i se Slovenskem? Bude připraven textový přenos na stránce onlajny.com.

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??