ČLÁNEK

Nemám slov, je to úžasný pocit, zářil po postupu do finále Filip Zadina

13.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Česká pohádka na Memoriálu Ivana Hlinky pokračuje. Svěřenci Václava Varadi po postupu ze skupiny dokázali vyzrát i na velmi silné Švédy a ve finále je čeká měření sil se Spojenými státy. První vzájemný zápas se zámořskou velmocí dopadl lépe pro výběr USA, nicméně útočník Filip Zadina si z toho velkou hlavu nedělá. „Minule jsme nehráli v plné sestavě, bude to zase jiný zápas. Určitě se na to připravíme a dáme do toho ještě víc, než v semifinále,“ pravil jeden z českých tahounů.

Pardubický odchovanec po utkání nešetřil emocemi, z postupu do finále byl očividně vskutku nadšený. „Já nemám slov. Když jsem tady stál minule, tak jsem říkal, že jsme to odmakali a v semifinále to zase tak bylo až do konce. Nemám slov, je to úžasný pocit,“ zářil Filip Zadina. „Síly už docházely pěkně, před finále musíme pořádně zregenerovat. Ten zápas si chceme užít, něco takového se stane jednou za život,“ vzhlíží k sobotnímu utkání, které v břeclavské Ice Bors Aréně začne v 17:30.

Místo finále se na jihu Moravy mohl hrát duel o třetí místo, při domácím výběru stálo i trochu štěstí. Těsně před koncem kotouč nebezpečně vypadl z výstroje brankáře Škarka a nechybělo mnoho k tomu, aby skončil za čarou. „Byl to nepříjemný pocit, ale celý tým a celé Česko Kubovi věří, protože je opravdu výborný a smekám před ním,“ pochválil Zadina mladého brankáře.

V semifinále se Čechům všechno sešlo - hráči podali skvělý výkon, brankář jakbysmet, fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a Zadina neopomněl pochválit ani trenéra Varaďu. „Ke konci už to byl hokej nahoru - dolů. Stálo nás to strašně moc sil, všichni jsme to odmakali a trenér nás vlastně dotlačil k tomu vítězství, za což jsem mu strašně vděčný,“ pravil. „Neskutečný. Strašně jim děkujeme, jsou úžasní. Už kvůli nim jsme vyhráli, protože nás ženou neskutečně dopředu a po rozhodujícím gólu bylo úžasné, jak celý stadion vybuchl nadšením,“ dodal na adresu fanoušků.

Velké finále je na programu v sobotu od 17:30, vyprodejme břeclavský stadion!

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??