ČLÁNEK

Břeclav si tento turnaj zaslouží, zaskočilo nás jenom extrémní horko, shodují se organizátoři Memoriálu Ivana Hlinky

16.08.2015 | Václav Petrů

Břeclav - Jubilejní 25. ročník Memoriálu Ivana Hlinky je minulostí. Počtrnácté se uskutečnil ve formátu, kdy jednu skupinu odehrály mládežnické reprezentace na jižní Moravě (z toho podvanácté v Břeclavi) a druhou na Slovensku. Letošní ročník byl výjimečný především tropickými teplotami, které panovaly v Břeclavi a které ovlivňovaly i celý turnaj. Poprvé odvysílala více přímých přenosů z Memoriálu Ivana Hlinky Česká televize. O zákulisí letošního ročníku se rozmluvili ředitel turnaje Radim Prusenovský a spoluorganizátor z Českého svazu ledního hokeje Ondřej Kalát.

Jak hodnotíte letošní ročník?

Prusenovský: Pořádáme tento turnaj již řadu let. Za tu dobu už známe zdejší podmínky velmi dobře. Zdejší zimní stadion má výhodu, že je u něj všechno blízko. Letos se vyrovnáváme s extrémním horkem. Za tu dobu, co sem jezdíme, jsme se s takovými teplotami ještě nesetkali. Navezli jsme sem na pět palet vody a všechna se využila. Dříve byla velkým problémem vlhkost, že se u ledu vyskytla mlha, ale to letos nehrozilo. Na začátku byl vlivem velkého vedra problém s ledem, ale musím říct, že pořadatelé se s tím vyrovnali velmi dobře.

Byl letošní Memoriál něčím výjimečný?

Prusenovský: Po sportovní stránce výjimečný nebyl, protože jej zase vyhrála Kanada, i když semifinále vyhrála na poslední chvíli. Čekal jsem, že Švédi budou ve finále vzdorovat více.

Kalát: Snažili jsme se podpořit komunikaci v rámci turnaje. Jednou z novinek bylo, že každý zápas byl streamován na internet (byl k dispozici formou živého vysílání, pozn. red.), a to jak ze Slovenska, tak z Břeclavi. Domluvili jsme se rovněž s Českou televizí, která přenášela živě dva zápasy s tím, že v případě postupu české reprezentace by vysílala i utkání play off. Snažili jsme se rovněž turnaj posunout dále co se týče organizace a budeme se o to pokoušet i v dalších ročnících.

Co říkáte na návštěvnost?

Prusenovský: Návštěvnost odpovídá počasí. Celý týden bylo kolem 35 stupňů. Spousta lidí je na dovolených a u vody. Ale myslím si, že na to, jaké je počasí, byla návštěvnost přiměřená a když hráli naši, tak výborná.

Poprvé Memoriál Ivana Hlinky spolupořádala Bratislava, jak se toho organizátoři na Slovensku zhostili?

Prusenovský: Museli jsme uvažovat o novém místě na Slovensku, protože v Piešťanech, kde se turnaj konal v minulých letech, nestihli včas dodělat rekonstrukci ledové plochy. Slováci chtěli původně turnaj přesunout do Popradu, ale to jsme kategoricky odmítli. Cestování přes půl Slovenska by bylo vzhledem k formátu turnaje hodně úmorné. Dohodli jsme se na tom, že svou část Memoriálu uspořádají v Bratislavě, což je ideální. Turnaji rovněž prospělo, že se hrálo na stadionu, který má světové parametry. Na druhou stranu, v Piešťanech to rovněž špatné nebylo.

Máte představu, jak dále vyvíjet tento turnaj?

Prusenovský: Letos se nám povedla spousta nových věcí, které posunuly turnaj dále. Zanedlouho se sejdeme a vyhodnotíme, co se nám povedlo a co by bylo do budoucna třeba zlepšit, příští rok se uvidí.

Kalát: Jelikož jde o velmi prestižní turnaj této kategorie, naším dlouhodobým cílem bude potvrdit tento fakt i co se týče zájmu fanoušků a médií o tento turnaj. Zkrátka, aby jejich zájem odpovídal tomu, jak je Memoriál Ivana Hlinky prestižní.

Co říkají na organizaci turnaje ostatní týmy?

Prusenovský: Každý den jsme v kontaktu se zástupci jednotlivých týmů. Měli jedinou připomínku - že na některých hotelech nebyla k dispozici klimatizace. Do budoucna se budeme v rámci možností snažit komunikovat s hotely, které klimatizaci mají. Jinak organizace neměla chybu.

Kalát: Máme informace ze Slovenska, že i tam organizace proběhla v pořádku a všichni byli spokojení. Jak tady, tak na Slovensku jsme nezaznamenali větší problém.

Chcete ještě něco dodat na závěr?

Prusenovský: Chtěli bychom velmi poděkovat pořadatelům, kteří výborně uspořádali tento turnaj. Spolupráce se zástupci stadionu a města je bezchybná. Rovněž oceňujeme velkou podporu místní radnice, která se k nám chová velmi velkoryse. Tohle město si opravdu zaslouží takto prestižní turnaj.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia

Facebook

Přečtěte si ohlasy zástupců slovenské osmnáctky po historickém stříbru na Hlinka Gretzky Cupu ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=647

Twitter

.@russiahockey repeats as #HlinkaGretzkyCup champion, midnight strikes for @HockeySlovakia hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…Photo: Hockey Slovakia

Twitter

.@HockeySlovakia coach Ivan Feneš: \"We know what to work on. The boys were great.\" hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…Photo: Hockey Slovakia