Švédi v boji o siedme miesto deklasovali Slovákov vysoko 11:0

09.08.2013 | Veronika Pancuráková

Ani záverečnom zápase Memorial Cupu si zverenci kouča Bartánusa na svoje konto víťazstvo nepripísali. Po jednoznačnej prevahe hokejistov troch koruniek končia na prestížnom turnaji po vysokej blamáži o rozdiele jedenástich presných zásahov.

Zápas č. 13  •  pá 9.8.2013  •  14:00  •  Online přenos utkání  •  zápis SZLH
Švédsko
11:0
( 3:0, 6:0, 2:0)
Slovensko
Švédsko: Söderström (59. Werner) – Lagesson, Forsling, Ollas Mattsson, Johansson, Andersson, Englund, Elgestal – Kempe, Franzén, Törnqvist – Timashov, Holmström, Nylander Altelius – Lindblom, Karlsson F., Karlsson A. – Kovacs, Muzito Bagenda, Olofsson
Slovensko: Škorvánek (31. Pajpach) – Romančík, Maier, Jaroš, Koch, Ivanič, Bilík, Bajaník, Moravčík – Holešinský, Hlama, Haščič – Milý, Sukeľ, Paločko – Krasničan, Adamčík, Kundrát – Ferleťák, Kratochvíla, Petráš
Branky a asistence: 3. Nylander Altelius (Andersson), 7. Kempe (Franzén, Lagersson), 19. Kempe (A. Karlsson, Törnquist), 23. Lagersson (A. Karlsson), 31. Törnquist (A. Karlsson), 31. Muzito Bagenda (Andersson, Englund), 34. Nylander Altelius (Timashov, Andersson), 35. Muzito Bagenda (Olofsson, Johansson), 35. A. Karlsson (Karlsson, Lindblom), 57. Lindblom (Timashov, Holmström), 59. Englund (Kempe)
Střely: 34:16 (11:4, 11:4, 9:8).
Vyloučení: 7:9. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Novák, Lokšík – Mľkvy, Výleta. Diváků: 483.

SWE - SVK Haščič SWE - SVK Halama, Kempe SWE - SVK Englund SWE - SVK Nylander Altelius SWE - SVK Karlsson, Paločko

Do zápasu o konečné siedme miesto vstúpili lepšie hokejisti troch koruniek. Už po necelých troch minútach hry sa počas vylúčenia Milého presadil Nylander Altelius. Na to mali vzápätí Slováci možnosť odpovedať počas vlastnej početnej výhody, ale bez úspechu. Až v čase, keď sa pomer síl na hracej ploche vyrovnal, sa do dobrého zakončenia dostal Jaroš, ale priestor troch žrdí minul. Naopak, na opačnej strane zakončoval Kempe a úspešne. Gólman Škorvánek do prestávky inkasoval aj po tretíkrát a opäť to bolo z hokejky Adriána Kempa. Do šatní sa po úvodných dvadsiatich minútach stretnutia odchádzalo za stavu 3:0 v prospech švédskych hokejistov.

V druhej tretine hokejisti zo Švédska jednoznačne dominovali a do slovenskej siete pridali ďalších šesť presných zásahov. Slováci sa do útočnej tretiny takmer vôbec nedostávali, a ak už, tak to bolo bez presného zakončenia. Naopak, na opačnej strane sa z brány v 31. minúte pobral Škorvánek a svoje miesto prenechal Pajpachovi, no ani ten zázraky proti aktívnym Švédom nevyčaroval. Po strelecky najbohatšej tretine celého turnaja sa do šatní odchádzalo za stavu 9:0.

V záverečnej časti hry už bolo o výsledku dávno rozhodnuté, no Slováci sa niekoľkokrát dostali do sľubného zakončenia, po ktorom však góly neprichádzali. Naopak, na opačnej strane klziska videli diváci ešte dva. Zverenci trénera Bartánusa sa počas celého stretnutia strelecky trápili a puk do švédskej brány neposlali ani raz.