ČLÁNEK

Kanada rozhodla v nájezdech o vítězství nad Švýcary

07.08.2013 | Tomáš Vlček

Středeční odpoledne nabídlo v břeclavské skupině Ivan Hlinka Memorial Cupu zajímavý duel mezi Kanadou a Švýcarskem. V samotném zápase byla Kanada opticky lepší, ale Švýcaři se neustále drželi ve skóre na dostřel, a když 5 minut před koncem normální hrací doby vyrovnali muselo se nakonec utkání rozhodnout až v nájezdech. Ty jednoznačně ovládli mladíci ze zámoří a vyhráli 4:3.

Zápas č. 10  •  st 7.8.2013  •  15:30  •  Online přenos utkání
Kanada
4:3sn
( 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Švýcarsko
Kanada: Bilia – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Chartier, Bennett, Bishop – Virtanen, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Audette – Lemieux, McCann, Hawryluk – Pépin
Švýcarsko: Fehr – Klopfer, Harlacher, Siegenthaler, Karrer, Maurer, Kindschi, Gurtner – Riat, Suter, Trisconi – Meier, Malgin, Fiala – Kessler, Privet, Schmidli – Meyer, Ritz, Schläpfer – Rod
Branky a asistence: 19. Point (Watson), 28. Bennett (Chartier), 38. Ekblad (Hicketts), rozh. náj. Watson – 18. Kindschi (Maurer, Privet), 31. Fiala, 55. Kindschi (Fiala)
Střely: 41:24 (15:6, 13:8, 9:10 - 3:0).
Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Svoboda. Diváků: 220.

Fotogalerie

Komentář

Zápas začal oboustranně opatrnou hrou bez šancí. Švýcaři dostali v 6. minutě možnost přesilovky, ale zámořští hráči se v pohodě ubránili. Sami pak výrazně zahrozili na konci 11. minuty, kdy Dal Colle našel u tyčky volného Watsona, ale ten netrefil puk, jak potřeboval. V následné přesilovce si javorové listy vytvořily velký zámek, ale branka z toho opět nebyla.

Velkou šanci měli Kanaďané v 15. minutě, ale proti Hawrylukovi skvěle zasáhl švýcarský gólman Fehr. Branka tak padla až v 18. minutě, a to na druhé straně, když se v přesilovce trefil švihem nad beton brankáře Biliy Simon Kindschi. Kanadská odpověď přišla už za půldruhé minuty. Brayden Point byl u švýcarské branky dostatečně důrazný a zblízka srovnal na 1:1.

Druhou část zápasu začali nohem aktivněji Kanaďané a vytvořili si místy až drtivý tlak. Odměnou jim byl vedoucí gól z hole Sama Bennetta, který ve 28. minutě prokázal velký důraz a i pohotovost na soupeřově brankovišti. Jenže za tři minuty už bylo zase vyrovnáno. Kevin Fiala ukázal jak moc má šikovné ruce - položil si Biliu a bekhendem mu poslal puk pod horní tyčku.

Branka alpský tým viditelně povzbudila, ale postupně začali na ledě opět dominovat Kanaďané. Na dlouhé minuty dokázali svého soupeře uzavřít v jeho pásmu a povozit na pomyslném hokejovém kolotoči. Zasloužené vedení jim pak ve 38. minutě zařídil svou prudkou střelou od modré Aaron Ekblad.

Třetí třetina přinesla oboustranně pohledný útočný hokej s mnoha šancemi. Kanadu mohl poslat do dvoubrankového vedení Virtanen, naopak rána Švýcara Haltera se otřela o tyčku. Další brankové příležitosti Švýcarů si vypracovali Trisconi a Fiala, ale Bilia svůj tým ještě podržel. Pět minut před koncem však propusti střelu Simona Kindschiho a tak se utkání muselo prodlužovat.

V prodloužení měli sice opět opticky více ze hry zámořští hráči, ale švýcarská obrana byla pozorná a skórovat jim nedovolila. V nájezdech se pak pro Švýcary opakovala situace ze zápasu s Českem. Zatímco Fiala a Suter na Biliu nevyzráli, tak Spencer Wattson a Brayden Point Fehra překonali. Z výhry 4:3 na samostatné nájezdy se tak radují hráči z kolébky hokeje. O dalším osudu obou týmů v turnaji rozhodne večerní zápas mezi Českem a Švédskem.

Ohlasy trenérů

Dominique Ducharme (asistent trenéra Kanady): Hráli jsme slušně v soupeřově třetině. Měli jsme dost šancí, ale dobře jim zachytal gólman. Podle mě jsme si zasloužili vyhrát. Snažíme se tu zlepšovat zápas od zápasu. Je to těžké, vždy si tu musíme rychle zvyknout.

Luca Cereda (asistent trenéra Švýcarska): Myslím, že jsme hráli dobře. Ukázali jsme, že se dokážeme vrátit do zápasu v posledních pěti šesti minutách. Měli jsme sice méně času na odpočinek než Kanada, ale na to se vymlouvat nechci. Jeden bod jsme si rozhodně zasloužili, možná i ten druhý.Dnes jsme si zasloužili vyhrát, včera proti Čechům asi ne. Hráči byli v nájezdech možná moc nervózní. Příště by měli zkusit s pukem zacházet trochu chytřeji. Byla to dobrá zkušenost pro budoucí kariéry hráčů.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??