ČLÁNEK

Kanada je poosmé za sebou ve finále, Rusko však porazila až na nájezdy

14.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Napínavý semifinálový souboj vidělo zhruba 600 diváků v břeclavské aréně. Kanada prohrávala s Ruskem 0:1, avšak vyrovnala a nakonec o finalistovi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Nolen Patrick, který poslal puk přesně do šibenice. O zlato se bude bojovat zítra zítra v 17:10 hodin v Břeclavi.

Zápas č. 15  •  pá 14.8.2015  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Kanada
2:1sn
( 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Rusko
Kanada: Wells (Hart) – Fabbro, Bean, Clague, Mete, Quenneville, Girard, Poirier, Mahura – Dubé, Jost, Bitten – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Kyrou – Howden, Steel, Dubois
Rusko: Suchačev (Kaljajev) – Jakovenko, Alexejev, Gromov, Afanasev, Makejev, Ryženkov, Švyrjev, Achmetgalijev – Kajumov, Rubtcov, Popugajev – Geraskin, Ivanov, Verijajev – Verba, Meščerjakov, Avrajmenko – Ivanjuženkov, Ševčenko, Bajn
Branky a asistence: 26. Kyrou (Benson), rozh. náj. Patrick – 20. Rubtcov (Jakovenko, Kajumov)
Střely: 47:18 (7:4, 19:6, 18:8 - 3:0).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hodek, Šír – Gebauer, Lederer. Diváků: 528.

Fotogalerie

 

Komentář

Hned z kraje zápasu měli hráči Javorového listu početní výhodu, avšak jejich zámek úspěch nepřinesl. Když se vylučovalo na druhé straně, paradoxně měla navrch Kanada. Za vše mluví brejk, který však zakončil Malenstyn pouze střelou do masky gólmana Suchačeva.

Ani při druhém vyloučení Patricka si Rusové nevytvořili gólovku, za zmínku stojí pouze střela Alexejeva, kterou však Wells vyrazil. Když už to vypadalo, že první třetina skončí bezbrankově, Sborná udeřila. Při přečíslení tři na jednoho dorazil pokus Kajumova do sítě German Rubtcov - 0:1.

Na začátku druhé části Meščerjakov pálil z mezikruží, brankář Wells se však natáhl kotouč vyrazil. Vyrovnáno bylo ve 26. minutě. Útočný faul Verijajeva potrestal Jordan Kyrou, jenž využil parádní nahrávku před prázdnou bránu Bensona. - 1:1.

Do vedení mohl papírově domácí Kanadu v půli zápasu poslat Benson, puk před odkrytou brankou však promáchl. Zanedlouho se do další šance dostal Dube, pokus Josta ale umístil mimo zařízení. A Javorové listy do třetice. Dorážka Meteovy střely skončila za brankovou čárou, avšak těsně po posunutí brankové konstrukce.

Ve druhé třetině byli hráči v zámořského celku jasně lepší, ovšem další branku už z toho nevytěžili. A to ani když v poslední minutě periody dostal před branku nabito Mcleod, jenž mířilo pouze do Suchačeva.

Na začátku třetí části měl velikou příležitost ke skórování Ivanov, na Wellse si však nepřišel. Neváhala ani Kanada, proti pokusu Bittena však Suchačev vytáhl semafor. Přehlídka šancí pokračovala, například Popugajev trefil břevno, Patrickovi zase chyběly centimetry.

Blízko branky byl také Benson, ovšem ležícího Suchačeva nepřekonal. Tlak Kanady na moment přerušil oddechový čas Sborné, ovšem poté zase musel být strážce ruské branky pozorný. Do úniku se totiž dostal Clague, ovšem forhendový blafák mu u Suchačeva neprošel. Poprvé v Břeclavi tak diváci viděli prodloužení.

V přidaných pěti minutách sice díky hře čtyři na čtyři bylo na ledě více místa, akce se však už tvořily zřídka. Strhující semifinále tak musel rozseknout až rozstřel. V první sérii uspěl Nolan Patrick. Jak se později ukázalo, byl jediným úspěšným exekutorem, brankáře totiž nepřekonal za Javorové listy jak Jost s Dubé, za Rusko Švyrjev, Makejev a Ivanov.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec