ČLÁNEK

Slovensko dorovnalo dvojgólovú stratu s hviezdnou Kanadou, napokon však v predĺžení tesne prehralo

08.08.2016 | Veronika Pancuráková

Zápas č. 2  •  po 8.8.2016  •  17:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam  •  zápis SZLH
Slovensko
2:3pp
( 0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Kanada
Slovensko: Sklenár (Ovečka) – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Verbický – Ružička (C), Roman, Krivošík – Hrehorčák, Havrila, Liška (A) – Kelemen, Kövér (A), Fafrák – Eliáš, Kukľa, Stacho
Kanada: Scott (DiPietro) – Phillips (C), Crête-Belzile (A), Mitchell, Smart, Brook, Roberts, Bouchard, Meireles -Entwistle, Suzuki, Comtois – Tippett (A), Bowers, Strome – Mattheos, Studnicka, Bellerive
Branky a asistence: 51. Ivan (Roman, Krivošík), 59. Krivošík (Ivan) – 2. Tippett (Rasmussen, Veleno), 7. Comtois (Suzuki, Entwistle), 65. Comtois
Střely: 29:43 (4:17, 9:8, 9:13 - 1:5).
Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: J. Konc, Mülner – Kacej, M. Orolín. Diváků: 1479.

Fotogalerie

Komentář

Slováci nevstúpili do duelu šťastnou nohou a už po minúte hry prehrávali 0:1, keď v sieti Sklenára skončila hneď piata strela. To hviezdami nabitý kanadský tím ešte viac povzbudilo a pokračoval vo svojej ofenzívnej snahe. Výsledkom bol druhý presný zásah v našej sieti a všetko nasvedčovalo tomu, že zápas bude mať rýchly spád. To sa ale nestalo a slovenskí reprezentanti do 18 rokov predivedli obrovskú dávku bojovnosti. Aktívnejší Kanaďania pokračovali v streleckej snahe, ale Sklenár spoľahlivo likvidoval strelu za strelou. Päť minút pred koncom prvej tretiny mohol vo veľkej šanci na 3:0 navýšiť Strome, ale poskakujúci puk mu do siete nedovolil upratať slovenský obranca. Na opačnej strane sa ešte v prvej tretine mohol presadiť aj Ružička, ale bo faulovaný a puk okolo Scottovho betónu za čiaru nedostal.

Ihneď po zmene strán videli bratislavské tribúny ďalšiu veľkú šancu, do ktorej sa dostal Entwistle, ale gól z toho vďaka pohotovému zákroku slovenského gólmana nebol. Horúco bolo pred slovenskou bránkou aj o dve minúty neskôr, kedy McLeod strieľal priamo spred našej svätyne, ale klbko tiel puk dokázalo zraziť. Potom sa streleckej iniciatívy chopili Slováci a publiku predviedli hneď niekoľko pekných zakončení. Individuálne sa ukázal Stacho, ktorý po otočke pálil z medzikružia, Roman chcel ranou z ľavého kruhu bleskovo využiť zlé vyrazenie Scotta, no ani jeden z nich nepochodil. Úspešný nebol v najväčšej šanci zápasu po Romanovej prihrávke ani Ivan, takže sa stredná dvadsaťminútovka skončila bezgólovou remízou 0:0.

V záverečnej tretine pokračovali Javorčíkovi zverenci vo vynikajúcom výkone a tribúny potešili svojou veľkou bojovnosťou. Kanaďania začali mať v defenzíve väčšie problémy so zakončeniami a niekoľkokrát odolali aj s prispením šťasteny. Obrovský výbuch radosti na štadióne nastal desať minút pred koncom riadnej hracej doby, keď Ivan osamotený pred bránkou nekompromisne usmernil puk za presúvajúceho sa kanadského gólmana. V samom závere si slovenský kouč vyžiadal oddychový čas, nechal brankára Sklenára na striedačke a skúsil to hrou so šiestimi korčuliarmi. To sa napokon ukázalo ako správne rozhodnutie, pretože 62 sekúnd pred poslednou sirénou vyrovnal Krivošík a poslal zápas do predĺženia.

V päťminútovom pridanom čase hrali obe mužstvá s tromi korčuliarmi a predvádzali vynikajúce výkony. O víťazstve napokon rozhodol tesne pred koncom Comtois.

Ohlasy trenérů

Norbert Javorčík (havný tréner Slovenska): Sme veľmi šťastní, že sme dokázali otočiť zápas, ale zároveň sme veľmi nešťastní, že sme ho na konci stratili a že sme nemohli byť víťazi. Zverenci podali veľmi dobrý výkon, ale nakoniec zavládol veľký smútok. Musíme uznať aj silu súpera. Málokedy sa stretávame s mužstvami, ktoré dokážu hrať v takejto veľkej intenzite. Myslím si však, že tento kolektív na to má a prispôsobil sa aj hráčom takejto svetovej kvality.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??