ČLÁNEK

VIDEOROZHOVOR s Kofroněm: Chtěli jsme postoupit ze skupiny, šesté místo je určitě zklamání

15.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Nebyl to šťastný konec prestižního turnaje na domácí půdě. Reprezentanti České republiky nestačili ani na Spojené státy a po prohře 3:4 berou šesté místo. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," pověděl útočník David Kofroň.

Po porážce 0:2 se Švédskem čekal české mladíky souboj o pátou příčku s USA, ani toto utkání však nevyšlo. Přitom domácí vedli od 12. minuty, kdy nahození Najmana skončilo překvapivě v síti. Na začátku druhé třetiny ale zámořský tým v krátkém sledu třikrát udeřil. "Přišli jsme nepřipravení, mysleli jsme, že je konec. Prostě naše nepozornost," pověděl po utkání David Kofroň.

Ten byl u zrodu českých nadějí, kdy ve 37. minutě Češi snížili. "Albi (Kristián Reichel pozn. red.) mě to dal do tandemu a já jsem vystřelil. Od tyčky se puk odrazil pod gólmana a Albi dorážel," popsal situaci šestnáctiletý reprezentant.

"Potom jsme si začali více věřit a chodili jsme víc do koncovky," řekl Kofroň, jenž poznamenal, že dobrý nebyl ani nástup do poslední třetiny. "Zápas dle mého definitivně zlomil začátek třetí třetiny, kdy oni využili pět na tři a my bohužel ne."

Tým dal na turnaji krom výhry 5:3 nad Švýcarskem pouhé čtyři branky ze tří zápasů, což je hodně málo. "Problémem byla určitě koncovka a nevyužívání přesilových her. Taktéž jsme dělali velké chyby vzadu," komentoval Kofroň.

S přesilovými hrami má Kofroň určitě pravdu, ty totiž vůbec nevycházeli a domácí tým to zcela jistě stálo mnohem lepší umístění. Vždyť na turnaji jich hrál ze vše nejvíc, a to 24. Ovšem jen dvě využili.

Šesté místo, co dodat. V posledních třech rocích byli Češi vždy alespoň v semifinále, poslední dva ročníky z toho byly dokonce medaile. "Je to zklamání, chtěli jsme tu uhrát nějaký výsledek a po tom, co jsme nepostoupili ani ze skupiny, je to zklamání," uznal Kofroň.

Co tak doladit, aby Mistrovství světa do 18 let, které se koná v dubnu v americkém Grand Forks, dopadlo lépe? "Určitě zlepšit obranu a zakončení. Proměňovat ty šance a víc se tlačit do brány. Mistrovství světa je na úzkém kluzišti, takže se musíme připravit i na osobní souboje," pověděl třinecký útočník.

VIDEOROZHOVOR:

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec