ČLÁNEK

Ubojovali jsme to, těší po další výhře Filipa Zadinu. Duel proti USA Češi nevypustí

09.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Na jedničku s hvězdičkou vychází českým hokejistům vstup do domácího Memoriálu Ivana Hlinky. Po demolici Švýcarů si družina Václava Varadi připsala i skalp Finska, k němuž důležitým gólem na 2:2 pomohl i útočník Filip Zadina. „Tenhle zápas nás stál strašně moc sil a jsme moc rádi, že jsme to ukončili už v normální hrací době,“ nechal se slyšet pardubický odchovanec bezprostředně poté, co si Češi zajistili postup do semifinále.

Vítězství se ovšem nerodilo vůbec snadno. Za stavu 1:1 neproměnili Češi několik přesilovek, naopak Finové hned svou první početní výhodu přetavili v gól. „Neznervózněli jsme. Moc nám nepomohl ani led, který už nebyl moc kvalitní, ale nakonec jsme to ubojovali a to je důležité,“ pravil Zadina, jemuž se doslova znenadání podařilo vyrovnat na 2:2, ačkoliv měl soupeř převahu. „Našlápl jsem za modrou a gólman se mi potom snažil vypíchnout puk, tak jsem zareagoval a zasunul ho do branky,“ popsal šestnáctiletý reprezentant svou trefu.

Hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Čechům poprvé v zápase podařilo utéct na dvougólový rozdíl. „Určitě to byl rozhodující moment. Sice nás pak dotáhli na jeden gól, ale byli jsme si jistější, že to máme ve svých rukou a zvládli jsme to,“ těší útočníka, jenž bude k dispozici pro draft do NHL až v roce 2018. „Trochu jsme se v závěru báli, aby Finové nevyrovnali, ale ubojovali jsme to,“ dodal.

Český tým si zajistil postup do semifinále už po dvou utkáních, zítra ještě Varaďovu partu čeká těžké utkání proti dosud neporaženým Spojeným státům. „Budeme se připravovat stejně jako na každý zápas, protože kdybychom to vypustili, tak by se nám to v semifinále vrátilo. Určitě se budeme snažit vyhrát,“ řekl pardubický odchovanec na závěr.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec