ČLÁNEK

S USA nás čeká těžší zápas než minule, myslí si Pšenička o závěrečném duelu českého týmu

13.08.2015 | Václav Petrů

Břeclav - Pocity zklamání ze středeční prohry se Švédskem musí čeští reprezentanti do 18 let na probíhajícím Memoriálu Ivana Hlinky hodit rychle za hlavu. Již zítra je čeká závěrečný zápas na turnaji, v němž se střetnou o konečné páté místo s USA. I přes prohru s Třemi korunkami našli čeští zástupci pozitiva na svém působení ve skupině. „Neodehráli jsme špatné zápasy," zhodnotil brankář Adam Brízgala. Trenérovi Robertu Reichelovi se zase líbila týmová morálka. „Kluci makali naplno," uznal kouč.

Čeští mladíci podlehli ve středu v přímém souboji o postup do semifinále Švédsku 0:2 a zahrají si o páté místo, svěřencům trenérů Reichela a Augusty se nepovedlo ani jednou překonat gólmana Filipa Gustavssona. „Kluci začali hrát pozdě. Neříkám, že jsme neměli šance, ale pořádně jsme se rozehráli až v power play poté, co jsme dostali druhý gól," vrátil se k utkání brankář Adam Brízgala, který si připsal 19 úspěšných zásahů, za svá záda pustil dva kotouče.

Hráče pražské Sparty mrzela především první inkasovaná branka z hole Jespera Bratta ze 46. minuty. „Zareagoval jsem pozdě. Bohužel jsem si nepohlídal zakončujícího hráče, neviděl jsem ho," litoval Brízgala situaci, kdy se nestačil přesunout ke své levé tyči a Bratt po přesné střele z pravého kruhu otevřel skóre utkání.

Nadějný český brankář hodnotil působení českého týmu ve skupině i přes nezdar pozitivně. „Myslím si, že jsme neodehráli špatné zápasy. Ale je pro nás zklamání, že jsme nepostoupili do semifinále, chtěli jsme se dostat mnohem dál," litoval Brízgala. I trenér českého výběru, legendární Robert Reichel našel světlé okamžiky ve hře svých svěřenců. „Kluci makali na doraz. V naší hře ovšem nebylo to, na co jsme byli zvyklí během sezony, když je lepší led. Ale podmínky jsou pro všechny stejné. Ovšem musím hráče pochválit, že vydrželi makat naplno po celých šedesát minut a nesložili se, i když se nám nedařilo," řekl člen zlatého týmu z Nagana a současný trenér české osmnáctky.

Pro domácí reprezentaci Memoriál Ivana Hlinky včerejší prohrou nekončí. Již zítra vyzvou v duelu o páté místo hokejisty USA, s nimiž sehráli přípravné utkání před turnajem, které Reichelovi svěřenci vyhráli 2:1. „Určitě to bude těžký zápas, těžší než minule, kdy šlo jen o přípravu. Ve čtvrtek se na Američany budeme připravovat celý den jak po fyzické, tak po psychické stránce," slíbil Tomáš Pšenička (na snímku), jenž byl po středečním duelu proti Švédsku vyhlášen nejlepším českým hráčem. Duel o páté místo začíná na ledě Ice Bors Areny v pátek v 15:40.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec