ČLÁNEK

Rusové jsou výborní bruslaři, varuje před utkáním o bronz útočník Oskar Bäck

12.08.2017 | Petr Pavlík

Bratislava - Švédové včera odehráli vyrovnanou partii s výběrem Kanady, která svými třemi góly ve třetí třetině rozhodla o svém postupu do finále. U jediné trefy hokejistů Tre Kronor byl také mladičký centr Oskar Bäck, kterého společně s jeho spoluhráči čeká napínavá bitva s Ruskem. "Myslím si, že jsme s Kanadou odehráli velmi kvalitní utkání," pochvaloval si útočník Färjestadu.

Utkání mělo od úvodního buly výborný spád a oba týmy předváděly přímočarý hokej. "V utkání jsme si dokázali vypracovat několik dobrých šancí na skórování, ale bohužel jsme dokázali využít jen jednu," litoval a zároveň dodal: "Musím uznat, že Kanada byla možná o něco lepší. Našla cestu, jak nás překonat, vstřelila nám góly ve třetí třetině a vyhrála."

Jak už bylo zmíněno, Švédové měli v utkání hodně šancí, na opačné straně kluziště čaroval ve švédském brankovišti gólman Lindbom. "Náš brankář odehrál skvělé utkání. Chytil spoustu kanadských šancí, čímž nás držel nad vodou. Chytal výborně," kvitoval brankářův výkon Bäck. Švédsko dlouho se svým protějškem drželo krok, nakonec se však karta převrátila ve třetí třetině na stranu jejich soupeře. "Kanada je velmi kvalitní tým se skvělými individualitami. Jsem si jistý, že jsou v současné hokejové éře na tom nejvyšším levelu. Hrají prostě skvělý hokej, což potvrdili v utkání s námi," řekl skandinávský hokejista.

Po třech duelech v základních skupinách měly týmy den volna a hráči Švédska ho využili dle svého uvážení. "Ve čtvrtek jsme přišli na jiné myšlenky a šli se s kluky podívat do města. Navštívili jsme plavecký bazén, kde jsme si parádně zaplavali a načerpali síly na závěr celého turnaje," prozradil strávení volného dne švédský forvard.

Nyní stojí před ním a celou švédskou družinou velká výzva, jelikož je čeká souboj titánů o bronzové medaile. "Rusko jsme během turnaje sledoval a troufám si tvrdit, že je malinko hratelnější soupeř než Kanada. Mají ale skvělé dovednostní hráče, kteří umí skórovat a jsou navíc neuvěřitelně rychlí. Mají výbornou ofenzivu, a navíc dostávají málo gólů," zdůraznil, na co si bude muset dát jeho tým pozor.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec