ČLÁNEK

Rusové jsou výborní bruslaři, varuje před utkáním o bronz útočník Oskar Bäck

12.08.2017 | Petr Pavlík

Bratislava - Švédové včera odehráli vyrovnanou partii s výběrem Kanady, která svými třemi góly ve třetí třetině rozhodla o svém postupu do finále. U jediné trefy hokejistů Tre Kronor byl také mladičký centr Oskar Bäck, kterého společně s jeho spoluhráči čeká napínavá bitva s Ruskem. "Myslím si, že jsme s Kanadou odehráli velmi kvalitní utkání," pochvaloval si útočník Färjestadu.

Utkání mělo od úvodního buly výborný spád a oba týmy předváděly přímočarý hokej. "V utkání jsme si dokázali vypracovat několik dobrých šancí na skórování, ale bohužel jsme dokázali využít jen jednu," litoval a zároveň dodal: "Musím uznat, že Kanada byla možná o něco lepší. Našla cestu, jak nás překonat, vstřelila nám góly ve třetí třetině a vyhrála."

Jak už bylo zmíněno, Švédové měli v utkání hodně šancí, na opačné straně kluziště čaroval ve švédském brankovišti gólman Lindbom. "Náš brankář odehrál skvělé utkání. Chytil spoustu kanadských šancí, čímž nás držel nad vodou. Chytal výborně," kvitoval brankářův výkon Bäck. Švédsko dlouho se svým protějškem drželo krok, nakonec se však karta převrátila ve třetí třetině na stranu jejich soupeře. "Kanada je velmi kvalitní tým se skvělými individualitami. Jsem si jistý, že jsou v současné hokejové éře na tom nejvyšším levelu. Hrají prostě skvělý hokej, což potvrdili v utkání s námi," řekl skandinávský hokejista.

Po třech duelech v základních skupinách měly týmy den volna a hráči Švédska ho využili dle svého uvážení. "Ve čtvrtek jsme přišli na jiné myšlenky a šli se s kluky podívat do města. Navštívili jsme plavecký bazén, kde jsme si parádně zaplavali a načerpali síly na závěr celého turnaje," prozradil strávení volného dne švédský forvard.

Nyní stojí před ním a celou švédskou družinou velká výzva, jelikož je čeká souboj titánů o bronzové medaile. "Rusko jsme během turnaje sledoval a troufám si tvrdit, že je malinko hratelnější soupeř než Kanada. Mají ale skvělé dovednostní hráče, kteří umí skórovat a jsou navíc neuvěřitelně rychlí. Mají výbornou ofenzivu, a navíc dostávají málo gólů," zdůraznil, na co si bude muset dát jeho tým pozor.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

GAME OVER! It is a 6-2 final ... ???? beats ???? and wins summer U18 gold #?2?2?! Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Only goal of the 2nd period is the 2nd of the game for Sasha Mutala, who extends the ???? lead over ???? to 4-2 after 2. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

???? gets the first 2, but Sasha Mutala, Kirby Dach & Alexis Lafreniere answer back to put ???? up 3-2 after a wild 1st period. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Game on! ??????????

Live stats: hc.hockey/CANvSWEgm

Watch LIVE on @TSN_Sports!

#HlinkaGretzkyCup

Twitter

Puck drop in the ?? game is 30 minutes away... ?????????? #HlinkaGretzkyCup