ČLÁNEK

Nemám slov, je to úžasný pocit, zářil po postupu do finále Filip Zadina

13.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Česká pohádka na Memoriálu Ivana Hlinky pokračuje. Svěřenci Václava Varadi po postupu ze skupiny dokázali vyzrát i na velmi silné Švédy a ve finále je čeká měření sil se Spojenými státy. První vzájemný zápas se zámořskou velmocí dopadl lépe pro výběr USA, nicméně útočník Filip Zadina si z toho velkou hlavu nedělá. „Minule jsme nehráli v plné sestavě, bude to zase jiný zápas. Určitě se na to připravíme a dáme do toho ještě víc, než v semifinále,“ pravil jeden z českých tahounů.

Pardubický odchovanec po utkání nešetřil emocemi, z postupu do finále byl očividně vskutku nadšený. „Já nemám slov. Když jsem tady stál minule, tak jsem říkal, že jsme to odmakali a v semifinále to zase tak bylo až do konce. Nemám slov, je to úžasný pocit,“ zářil Filip Zadina. „Síly už docházely pěkně, před finále musíme pořádně zregenerovat. Ten zápas si chceme užít, něco takového se stane jednou za život,“ vzhlíží k sobotnímu utkání, které v břeclavské Ice Bors Aréně začne v 17:30.

Místo finále se na jihu Moravy mohl hrát duel o třetí místo, při domácím výběru stálo i trochu štěstí. Těsně před koncem kotouč nebezpečně vypadl z výstroje brankáře Škarka a nechybělo mnoho k tomu, aby skončil za čarou. „Byl to nepříjemný pocit, ale celý tým a celé Česko Kubovi věří, protože je opravdu výborný a smekám před ním,“ pochválil Zadina mladého brankáře.

V semifinále se Čechům všechno sešlo - hráči podali skvělý výkon, brankář jakbysmet, fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a Zadina neopomněl pochválit ani trenéra Varaďu. „Ke konci už to byl hokej nahoru - dolů. Stálo nás to strašně moc sil, všichni jsme to odmakali a trenér nás vlastně dotlačil k tomu vítězství, za což jsem mu strašně vděčný,“ pravil. „Neskutečný. Strašně jim děkujeme, jsou úžasní. Už kvůli nim jsme vyhráli, protože nás ženou neskutečně dopředu a po rozhodujícím gólu bylo úžasné, jak celý stadion vybuchl nadšením,“ dodal na adresu fanoušků.

Velké finále je na programu v sobotu od 17:30, vyprodejme břeclavský stadion!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec