ČLÁNEK

Je to padesát na padesát, říká před semifinálovým duelem kapitán Nečas

11.08.2016 | Redakce

Břeclav - Česká reprezentace podlehla v posledním utkání skupiny USA 2:4. Na porážku je však třeba rychle zapomenout. Již v pátek totiž českou reprezentaci čeká v Břeclavi velká semifinálová bitva se Švédskem. Kapitán národního týmu Martin Nečas tvrdí, že šance na postup do samotného finále jsou otevřené.

Středeční nezdar s Amerikou byl první prohrou pro výběr Václava Varadi v dosavadních čtyřech duelech, které tým v Břeclavi odehrál. „První dvě třetiny byly špatné, nedali jsme tam to, co umíme a na co máme. V hlavách už jsme možná měli, že postupujeme do semifinále. Asi dobře pro náš tým, že jsme jednou i prohráli a přesto postoupili," snažil se najít pozitivum na první porážce českého týmu v Břeclavi Martin Nečas.

Podle kapitána českého výběru, který v současnosti obléká dres brněnské Komety, by měl tým navázat na třetí periodu, kdy dokázal Spojené státy zatlačit, a vytvořit si několik vyložených šancí. „I když jsme udělali nějaké chyby, měli jsme tam dost šancí. Branka bohužel nepadla, ale přesně takovým stylem jako ve třetí části bychom chtěli pokračovat," uvedl sedmnáctiletý útočník a jedna z největších českých nadějí pro draft 2017.

V pátek Varaďovy svěřence čeká semifinálový duel se Švédskem. „Výborně bruslí a bude to určitě těžké utkání. Ale připravíme se na ně a budeme chtít podat, co nejlepší výkon," řekl Nečas, podle něhož Češi postupem ze skupiny splnili základní cíl na Memoriálu Ivana Hlinky. „Jsme rádi, že se nám to povedlo. Čeká nás play off, kde začínáme od nuly. Musíme tam makat," hecoval kapitán národního týmu, podle něhož jsou šance všech semifinalistů na titul vyrovnané. „Je to padesát na padesát. Jsou tady TOP týmy. Každý může porazit každého. Stačí se podívat na Kanadu, která nedokázala ani ve své nejlepší sestavě postoupit ze skupiny," připomenul Nečas dosavadní největší překvapení turnaje v podobě vyřazení osminásobného obhájce titulu z turnaje. Zápas se Švédskem začíná v břeclavské Ice Bors Areně v pátek v 19 hodin.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec