ČLÁNEK

Jakub Petr: Čekají nás kvalitní zápasy a my v nich chceme uspět

29.07.2013 | David Bohata

Zatímco zemi sužují tropická vedra, hokejová osmnáctka se chystá na úvodu sezóny. 28. července ukončila poslední tréninkový kemp v Třemošné. Trenér Jakub Petr nám v jeho průběhu sdělil plány mužstva na nadcházející dny a zhodnotil sílu soupeřů.

Jak jste zatím spokojen s průběhem soustředění, možná trochu narušeného počasím?

Už na jaře jsme měli dvě soustředění v Kravařích a Třemošné, která byla kondiční. Zatím jsme spokojeni, všechno probíhá podle plánu. Počasí nám nevadí, máme podobné podmínky jako na předchozích kempech.

Předpokládám, že současná sestava se příliš měnit nebude.

Na minulých kempech jsme měli pět pětek, pár hráčů jsme protočili, teď jsme se rozhodli pro takovou sdruženou sestavu. Vzali jsme sem čtyři útoky, složení mužstva pomalu krystalizuje. Už je tu mezi kluky nějaká konkurence. Snažíme se vše vyladit na turnaj Ivana Hlinky.

Máte už ideu jak by mohlo vypadat konkrétní složení jednotlivých formací, popřípadě brankářské dvojice?

My trenéři už o tom máme nějakou představu, ale zatím je brzo to zveřejňovat. Kdo třeba sleduje naše tréninky, tak může něco tušit. Do Břeclavi přivezeme tři brankáře, po přáteláku s Amerikou si necháme dva s tím, že třetí brankář bude trénovat v klubu a bude připraven pro případ, že by se něco stalo.

Jaký je další program mužstva?

Sejdeme se znovu 31. Července v Břeclavi, kde proběhne závěrečné soustředění. Potom máme přátelské utkání s Amerikou (3. srpna od 18:30, pozn. red.), ve kterém se rozhodne o finální sestavě. Pro tento zápas totiž připadá v úvahu Jakub Vrána, který je zatím ve Švédsku, kde trénuje se svým týmem. Podobné je to s Davidem Pastrňákem, který je v programu dvacítky, ale oba dva hráči by se k nám měli v Břeclavi připojit, takže se potom sestava ještě zúží.

Hrajete ve skupině s opravdu těžkými soupeři. Dokázal byste zhodnotit vyhlídky na postup do semifinále?

Nechci tvrdit, že máme nejtěžší soupeře. Každý ročník je jiný. Ale musím říct, že soupeři budou v tom maximálně nejlepším možném složení. Kanada bere největší špičku, kterou má. To samé Švédi, kteří s tímhle mužstvem vyhráli nejprestižnější turnaj v Kanadě v kategorii do 17 let (World U17 Hockey Challenge, Česká republika se poslední sezónu nezúčastnila, pozn. red.). O Švýcarech se snad ani nemusíme bavit, ti jsou na obrovském vzestupu. Nechci, aby to znělo jako alibi. Asi bych byl špatný trenér, kdybych řekl, že postupu neobětujeme maximum, ačkoli hrajeme proti věhlasným soupeřům. Může pro nás být obrovská čest, že takovýto turnaj v Česku máme. Čekají nás kvalitní zápasy, my v nich chceme uspět.

Děkujeme za rozhovor.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec