ČLÁNEK

Jak na Čechy? Snad se začnou prosazovat všechny formace, doufá americký lodivod Donatelli

10.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Kromě českého výběru zůstává jediným neporaženým celkem břeclavské části turnaje už jen tým Spojených států. Celek vedený bývalým hráčem Minnesoty či Bostonu Clarkem Donatellim vstoupil do Memoriálu Ivana Hlinky vítězstvím nad Finskem v prodloužení, o den později si mladí Američané poradili s houževnatými Švýcary v poměru 4:3. Už dnes od 19 hodin se s Donatelliho výběrem poperou čeští mladíci o vítězství ve skupině!

Druhá výhra Spojených států ve skupině se přitom nerodila vůbec snadno, hráči ze země Helvétského kříže na jasného favorita nastoupili pěkně zostra a po polovině úvodní dvacetiminutovky vedli o dvě branky. „Těší mě, že jsme za stavu 0:2 nebyli frustrovaní a vrátili se do zápasu - kluci se nesnažili hrát na sebe a nepanikařili,“ pravil po zápase Clark Donatelli. A jestli bylo brzké vedení Švýcarů šokem? „Tak bych to nenazýval. Švýcaři na nás nastoupili, mají dobrý tým i trenéra, který zvolil vhodnou taktiku,“ pochválil soupeře osmačtyřicetiletý lodivod, jenž po povýšení Mikea Sullivana k prvnímu týmu Pittsburghu Penguins zastává pozici hlavního kouče farmy Tučňáků ve Wilkes-Barre.

Sascha Chmelevski na turnaji řádí, po dvou zápasech má na kontě pět kanadských bodů (3+2).

Donatelli si působení u americké osmnáctky užívá. „Náš potenciál je hodně vysoko. V kabině máme několik opravdu výborných lídrů, na které je spolehnutí a nenechají se ničím rozhodit,“ těší rodáka ze státu Rhode Island. Tým Spojených států táhne především elitní lajna ve složení Sascha Chmelevski, Vanya Lodnia a Michael Pastujov. Ti tři se postarali o šest z osmi amerických tref, dohromady mají po dvou zápasech na kontě už neskutečných 11 bodů! „Jsou to hodně dobří hráči, hrají opravdu skvěle. Ještě bychom ale potřebovali, aby se začaly prosazovat i další formace,“ přiznal Clark Donatelli.

A měl pravdu, proti domácímu týmu vedeném Václavem Varaďou to totiž Američané nebudou mít vůbec lehké! „Český tým je velmi silný,“ uvědomuje si před bitvou o první místo v břeclavské skupině osmačtyřicetiletý sympaťák. „Musíme si pořádně odpočinout a na Čechy se poctivě připravit,“ dodal na závěr.

Kdo se nakonec bude radovat z prvního místa ve skupině? Budou to skvěle hrající Češi či Američané vedení elitní lajnou budoucích hvězd? Přijďte se o tom sami přesvědčit, úvodní buly bude v břeclavské Ice Bors Aréně vhozeno v 19 hodin!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec