ČLÁNEK

Hrdina Gustavsson po úspěšném semifinále: Cítil jsem, že musím svůj tým podržet

15.08.2015 | David Jahoda

Chválil ho kouč soupeře, poklonu mu vysekl i jeho vlastní trenér. Švédský brankář Filip Gustavsson odchytal na turnaji zatím všechny čtyři zápasy a v tom doposud nejdůležitějším pomohl svému mužstvu celkem 38 přesnými zákroky! Po výhře nad Finskem a postupu do finále neskrýval sedmnáctiletý gólman nadšení: „Jsem šťastný,“ říkal radostně.

Postoupit do zápasu o zlato na tak prestižním turnaji jako je Memoriál Ivana Hlinky a navíc v cestě do finále zdolat odvěkého rivala, tomu se říká úspěch. Byl si ho vědom i brankář Filip Gustavsson. „Moje pocity jsou skvělé. Dostat se do finále turnaje je opravdu super. Jsem šťastný,“ nechal se slyšet.

„Pokaždé, když hrajeme s Finskem, tak je to něco speciálního. Teď jsme přes Finy přešli do finále. Věřím, že si finále užijeme,“ doplnil Gustavsson svou předchozí výpověď s výhledem na nedělní střetnutí, kde se budou Švédové snažit po sedmi letech sesadit z trůnu Kanadu.

Švédsko v semifinálovém duelu ani jednou nemuselo dotahovat, a to i přesto, že je v první třetině finský protivník přestřílel v poměru 22:5 na střely. Filip Gustavsson si ale nestěžoval, ba naopak. „Mám rád, když na mě jde tolik střel. Cítil jsem, že musím podržet svůj tým. Následně kluci od druhé třetiny přidali a nakonec jsme zápas vyhráli,“ hodnotil zápas.

Na druhém konci kluziště stál v brance „Suomi“ Severi Isokangas, který se po postupu Finska do semifinále nechal slyšet, že by si rád zahrál právě proti Gustavssonovi. K tomuto souboji nakonec došlo a švédský brankář byl potěšen, že z něj vyšel jako vítěz. „Je super, když se můžete na ledě potkat s někým, koho znáte. Navíc jsme dokázali vyhrát, a to je vždycky potěšující,“ pravil Gustavsson.

Gustavsson, který byl po zásluze odměněn cenou pro nejlepšího hráče švédského výběru v semifinálovém zápase, také několika větami prozradil, co pro něj znamená účast na Memoriálu Ivana Hlinky obecně.

„Myslím, že tento turnaj je pro mě významnou událostí. Všichni skauti mě mají možnost sledovat. Doufám, že podám dobrý výkon i ve finále. Věřím, že to bude dobrý zápas a že se všichni máme na co těšit,“ pověděl Gustavsson před možná nejdůležitějším kláním v dosavadní kariéře.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec