ČLÁNEK

Finální nominace českého týmu po utkání s USA

03.08.2013 | Tomáš Lysý

Konečná nominace českého týmu na první turnaj osmnáctek v letošním roce, Ivan Hlinka Memorial Cup, je kompletní. Po přípravném zápase s USA se trenéru Jakubu Petrovi vykrystalizovala sestava, která z původních 25 hráčů čítá nyní 22 jmen. K dispozici bude mít trenér českého týmu 2 gólmany, 8 obránců a 12 útočníků.

Posledního kempu v Třemošné se zúčastnili čtyři gólmani - Štěpán Lukeš z Chomutova, kladenský ryříř Daniel Vladař, objev z Havlíčkova Brodu Vít Vaněček a písecký gólman Jan Pechek. Právě poslední dva jmenovaní budou hájit českou svatyni na Ivan Hlinka Memorial Cupu. Štěpán Lukeš opustil tým po přípravném zápase s USA, Daniel Vladař se nakonec do užší nominace po třemošenském kempu nedostal.

Obranná osmička ve složení Dominik Mašín (Slavia Praha), František Matula (Rytíři Kladno), Ondřej Mikliš (Sparta Praha), Filip Pyrochta (Liberec), Pavel Pýcha (EC Salcburk), Jakub Zbořil (Kometa Brno), Jan Zahradníček (Třinec) a Jan Ščotka (Vsetín) doznala změny až na poslední chvíli. Poslední jmenovaný vsetínský bek Ščotka nahradil Alexe Rašnera z Olomouce, který má pochroumaný palec na ruce, který dle trenéra Petra sice zlomený není, ale hrát s ním nejde. Z uvedených jmen stojí za zmínku např. Jakub Zbořil, který loni vyhrál se svojí Kometou Brno bez ztráty bodu finálový turnaj extraligy mladšího dorostu.

Hned čtyři útočníci českého týmu působí v zahraničí. Václava Karabáčka ze Salzburku působí trojice hráčů v zemi tří korunek. Jsou jimi David Pastrňák (Södertalje), Jakub Vrána z Linköpingu a barvy Örebro hájící Lukáš Vopelka. Právě Pastrňák s Vránou by měli patřit k tahounům českého týmu. Hráč Södertalje se po zápase s USA připojil k českému týmu, protože byl na soustředění reprezentační dvacítky. To Vrána má s vyšší kategorií ještě větší zkušenosti, loni totiž startoval na šampionátu dvacítek. Tyto tří čtyři jména doplní Jiří Černoch (Sparta Praha), Pavel Jenyš (Kometa Brno), Jakub Kotala (Havířov), Michal Kovařčík (Třinec), Filip Kuťák (Pardubice), Milan Švarc (Plzeň), Radek Veselý (Chomutov) a Pavel Zacha (Liberec). Pokud jsem zmínil, že obránce Zbořil vyhrál loni extraligu mladšího dorostu, nesmím zapomenout na Pavla Zachu, který se finálového turnaje zúčastnil také a jeho Liberec bral bronzové medaile. Další nominovaný, třinecký Michal Kovarčík, si v sezoně 2012/2013 zahrál finále extraligy staršího dorostu.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec