Druhý den v Břeclavi odstartuje Kanada proti Švýcarsku, Češi večer vyzvou Finy

06.08.2019 | Redakce

Úterní program nabídne odpolední duel mezi javorovými listy a reprezentanty helvétského kříže. Večerní klání pak bude patřit domácímu českému výběru, který se od sedmi hodin postaví reprezentaci Finska.

Zámořský celek do turnaje vstoupil ve velkém stylu. Reprezentaci Suomi jasně přehrával už od první třetiny a nakonec zvítězil vysoko 6:0. Po dvou brankách vstřelili útočníci Seth Jarvis a Cole Perfetti. Brankář Tristan Lennox si připsal 17 zákroků a první čistý štít na turnaji.

Pozadu v produktivitě však nezůstala ani třetí lajna, která se podílela na stejném množství branek jako první nebo druhá, což po zápase kvitoval trenér Michael Dyck. „Myslím, že všechny čtyři lajny hrály opravdu dobře, i šest obránců,“ pochválil své svěřence kanadský lodivod.

I přesto mu některé aspekty ve hře jeho týmu dělaly starosti. „Musíme však zapracovat na disciplíně, nemůžeme být tolik trestáni. Myslím, že se každým dnem zlepšujeme,“ uvedl Dyck. Kanada proti Finsku nasbírala celkem 22 trestných minut a šestkrát hrála v početní nevýhodě.

Švýcaři v pondělí ztratili slibně rozjetý duel proti domácímu týmu až v nájezdech. Trenér Höhener hráče přesto chválil. „Jsem šťastný za to, jak kluci bojovali, nemohu jim nic vyčíst. Na některých věcech musíme zapracovat, abychom zápasy proti takovým týmům vyhrávali,“ řekl švýcarský kouč po utkání.

V zápase se prosadily všechny švýcarské formace, kromě té první, vedené kapitánem Knakem. Brankář Henauer nasbíral 29 přesných zákroků a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem Švýcarska v utkání.

Naváže Česko na úvodní výhru proti Švýcarsku?

Český tým může vstup do turnaje považovat za úspěšný, Švýcaři mu ale trochu nečekaně dělali příliš velké starosti. „Čekali jsme houževnatého soupeře a věci, které jsme čekali, se opravdu potvrdily. Nevstoupili jsme do utkání dobře. Chyběl nám pohyb a přechody do útočného pásmu. Nedokázali jsme se udržet na kotouči a když už ano, tak jsme tam moc dlouho nevydrželi,“ začal pozápasové hodnocení trenér Beran.

„Utkání bylo o pohybu, soupeře jsme dokázali zatlačit, ale také tam byly pasáže, které chceme do úterý zlepšit. Na konci jsme věřili, že vyrovnáme a dostaneme zápas do prodloužení. To se podařilo,“ uzavřel.

Zápas do prodloužení poslal až devadesát vteřin před koncem litvínovský obránce Ondřej Baláž. „Je to úleva. Chtěli jsme vyhrát každý zápas, co tady budeme hrát. Půl utkání jsme nehráli ideálně, ale pak se to přehouplo a jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli,“ řekl k prvnímu klání šťastný střelec.

Vítězný nájezd pak proměnil kapitán mužstva Michal Gut. V úterý se jeho tým postaví reprezentaci Finska, které zatím čeká na první branku turnaje. Kdo ze souboje vyjde vítězně?