ČLÁNEK

Cílem bylo postoupit ze skupiny, ale s Amerikou chceme vyhrát, vzkazuje Radovan Pavlík

13.08.2015 | Tomáš Nejedlo

V přímém souboji se Švédy o postup do semifinále Memoriálu Ivana Hlinky družina trenérů Reichela a Augusty neuspěla. Bez gólů to prostě nejde, a tak po porážce 0:2 čeká mladý český výběr duel o páté místo proti Americe. „Cílem bylo postoupit ze skupiny, to se nepovedlo,“ hlesl po utkání se Švédy útočník Radovan Pavlík. Přes únavu plynoucí také z úmorného vedra, které panuje i v Břeclavi, však Češi chtějí končit turnaj vítězně. „Vyhrát chceme, popereme se o to,“ slibuje Pavlík.

Očekávaný zápas Čechů se Švédy lépe zvládl severský soupeř. V utkání skoupém na góly rozhodovaly maličkosti. Poté, co Pšenička v závěru druhé části neproměnil trestné střílení, ztrestali hráči ve žlutých dresech domácí výběr dvěma góly. „Bylo to vyrovnané utkání. Průběh naznačil, že může rozhodovat jediný gól. Ale my jsme nedali žádný a smolně tak prohráli. Cílem bylo postoupit ze skupiny, a to se nepodařilo,“ litoval český útočník Radovan Pavlík.

Nepovedené utkání česká osmnáctka hodila za hlavu. V posledním duelu o konečné páté místo v nabitém programu turnaje vyzve Reichelova družina Ameriku. „Soupeře známe, hráli jsme proti němu už přípravný zápas. Očekávám opět vyrovnanou bitvu, podobně jako v té přípravě, kdy jsme dokázali vyhrát 2:1,“ povídal Pavlík o utkání, v němž Češi po gólech Kurovského a Kodýtka těsně uspěli. Američané poté odcestovali v rámci B skupiny turnaje do Bratislavy, odkud se tak po pár dnech přestěhují zpět do Břeclavi.

„Je to silný soupeř. Vzhledem k tomu, že jsme s nimi sehráli ten zmiňovaný přípravný zápas, můžeme očekávat, jakým stylem budou hrát,“ myslí si Pavlík a jedním dechem dodal: „Chceme samozřejmě vyhrát, popereme se o to!" A co před posledním zápasem zlepšit? „Musíme víc střílet, tlačit se do koncovky. Vůbec nám nejdou přesilovky, vyvíjíme malý tlak do branky. Není třeba vymýšlet nějaké složité kombinace. Přihrávka na modrou čáru, střelba a pak už se to tam může odrazit,“ vypočítal královéhradecký forvard, který v sedmnácti letech v loňském ročníku dokonce nakoukl do seniorské extraligy.

Celé Česko v tomto období sužují obrovská horka, kdy teplota na teploměru stoupá mnohy až ke čtyřiceti stupňům. Břeclav samozřejmě není výjimkou. Špatná kvalita ledu, dusný vzduch nebo nabitý program. To jsou jen některé aspekty, z nichž jsou pochopitelně hráči unavení. Přiznává to i Radovan Pavlík. „Únava je v tomhle vedru velká, už myslíme na návrat domů, ale to nic nemění na tom, že turnaj chceme zakončit výhrou.“

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec