ČLÁNEK

Chtěli jsme ukázat, že český hokej patří mezi nejlepší, zářil finálový střelec Filip Zadina

14.08.2016 | Václav Petrů

Břeclav - Když se na Memoriálu Ivana Hlinky objevil generální manažer Columbusu Blue Jackets Jarmo Kekäläinen a dostal otázku na to, který hráč z českého kádru se mu zamlouvá, finský manažer zmínil Filipa Zadinu. O několik dní později šestnáctiletý odchovanec Pardubic naplno prokázal, proč se o něm mluví jako o jedné z velkých nadějí českého hokeje. Dvěma góly nasměroval českou reprezentaci k finálové výhře nad USA v poměru 4:3.

Český útočník po vítězném utkání na Hlinkově Memoriálu, který česká osmnáctka vyhrála poprvé v historii, zářil štěstím. „Je to neskutečný pocit. Každému bych přál, aby si to zažil. Je to zážitek na celý život a strašně děkuji klukům, trenérům a fanouškům. Jsou úžasní a díky nim jsme to zvládli," řekl dojatý Filip Zadina.

Podle šestnáctiletého forvarda, který sedmnácté narozeniny oslaví v listopadu, a zúčastní se tak až draftu v roce 2018, čeští hokejisté dokráčeli k titulu především díky výbornému týmovému výkonu. „Máme týmového ducha. Jsme po našem trenérovi. Dal nám to, co on celý život hrál a za to mu děkujeme. Navíc máme hráče, kteří můžou rozhodnout a hlavně výborného, ale opravdu výborného brankáře," adresoval Zadina, který už má za sebou i extraligové starty za Pardubice, chválu jak na adresu kouče Václava Varadi, tak gólmana Jakuba Škarka.

Česká reprezentace dokázala v sobotu zlomit nejen finálové prokleti, ale také výrazně neúspěšnou bilanci se Spojenými státy americkými. Vždyť česká osmnáctka podlehla USA jak na minulém Memoriálu v souboji o páté místo, tak letos ve skupině. „Doufám, že jsme to prokletí proti Americe zlomili a teď je budeme porážet," sdělil Zadina a dodal. „Chtěli jsme vyhrát a ukázat, že český hokej je výborný a patří mezi nejlepší," dodal talentovaný útočník. Vítězství na Memoriálu je pro něj zatím největších úspěchem v kariéře. „Myslím, že i do života to bude velký zážitek a zkušenost," uzavřel finálový střelec.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

11.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

21.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2019 se ještě 3. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Kanadou. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.2. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Hlinka Gretzky Cup cancelled for 2020. The tournament will return to the Czech Republic & Slovakia in 2021. hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Facebook

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.Podrobnosti ?? http://www.hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=549

Facebook

Rusové ovládli Hlinka Gretzky Cup 2019! A jednou z vůdčích osobností sborné byl Alexander Pašin, který skóroval na turnaji sedmkrát, z toho hned pětkrát v play-off. Sám ale ví, že bez skvělých spoluhráčů by to nešlo. Jak hodnotí finálový zápas?

Twitter

Quinton Byfield & Cole Perfetti of @HockeyCanada react to the final loss: hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…

Twitter

Photos from the 2019 Hlinka Gretzky Cup Gold Medal Game. #hlinkagretzkycup #hockeycanada #russiahockey

Facebook

Foto: Karel Švec